Manjaro oyunlarda düşük FPS

TheDarkMan_0

Centipat
Daha fazla  
Arch tabanlı Manjaro KDE Plasma kullanıyorum bazı oyunlarda Windows'ta aldığımdan çok daha düşük FPS'ler alıyorum.

Kullandığım Launcher'lar: Steam ve heroic Games (Epic Games için).
Proton 7.0 ile oyunları calistiriyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki çözüm ise yarar mi? Yapmayı deneyecektim ama GitHub sayfası değişmiş nasıl yapacağımı detaylı bir şekilde anlatabilecek biri var mı? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Esync Wine'in 6.xx versiyonlarında oluyor diye biliyorum yeni sürümlerde açılmıyor. Bu yazan özellikler Lutris üzerinde mevcut onu da kurmayı deneyebilirsiniz.
Ya da Proton 7.0.2 kurun o bir tık daha stabil.

Esync Wine'in 6.xx versiyonlarında oluyor diye biliyorum yeni sürümlerde açılmıyor. Bu yazan özellikler Lutris üzerinde mevcut onu da kurmayı deneyebilirsiniz.
Ya da proton 7.0.2 kurun o bir tık daha stabil.

Siz hangisini tavsiye edersiniz? Ben açıkçası 7.0 ile 7.0.2 arasında çok bir fark olacağını düşünmüyorum. Özellikle DirectX 9 ve üzeri versiyonlarını destekleyen oyunlarda Wine esnyc ile daha iyi diye duymuştum.

Normal Wine ile mi açtınız? Yoksa Lutris ve playonlinux gibi bir araçla mı açtınız?

Wine indirip heroic Games Launcher klasörüne attım Launcher da Wine ayarlarından indirdiğim Wine sürümünü seçtim ve çalıştırmayı denedim.Oyun çalışıyor diyor daha oyunun penceresi gelmeden kapanıyor.

Normal Wine ile mi açtınız? Yoksa Lutris ve playonlinux gibi bir araçla mı açtınız?

Neyse ileride zaten pop! OS'a geçmeyi düşünüyorum. Teşekkürler.

Geri
Yukarı