Manjaro Tema Ekleme

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Herkese merhaba,
Bazı hocalarımın önerisi üzerine Ubuntu'dan Manjaro'ya geçiş yapmış bulunmaktayım. Şuana kadar pek bir sıkıntı yaşamadım fakat tasarımı pek hoşuma gitmedi. Bazı yerlerde Tema eklendiğini gördüm. Ayarlar kısmında Kvantum Manager var. Araştırdım ve şöyle bir şey buldum:
Cleaia Aurorae Theme
Hoşuma gitti. Önerebileceğiniz tema varsa onlarada bakabilirim. Ayrıca temaları nasıl yükleyeceğim bilmiyorum. Şuana kadar bana çok yardımcı oldunuz. Herkese teşekkürler.

KDE mi kurdunuz? KDE üzerinde temaları Sistem Ayarları menüsünde "Global Theme", "Colours", "Plasma Theme" gibi başlıklar altında bulabilirsiniz.

Tüm sistemde tek bir tema kurulumu için Global Theme sekmesi altında sağ alt köşede bulunan "Get new.." butonuyla yeni temalar indirebilirsiniz.

Moe-Dark bana daha güzel geldi. Ben Layan temasını kullanıyordum.

KDE mi kurdunuz? KDE üzerinde temaları Sistem Ayarları menüsünde "Global Theme", "Colours", "Plasma Theme" gibi başlıklar altında bulabilirsiniz.

Tüm sistemde tek bir tema kurulumu için Global Theme sekmesi altında sağ alt köşede bulunan "Get new.." butonuyla yeni temalar indirebilirsiniz.

Moe-Dark bana daha güzel geldi. Ben Layan temasını kullanıyordum.
KDE indirmedim. XCFX öyle bi şeydi. Bu arada eğer tema sisteme çok yük bindirecekse kalsın. Eski bir bilgisayarım var çünkü.

XFCE kurduysanız bu XFCE teması değil, KDE teması. XFCE'ye MacOS tarzı bir görünüm vermek istiyorsanız yardımcı olabilirim.

XFCE kurduysanız bu XFCE teması değil, KDE teması. XFCE'ye MacOS tarzı bir görünüm vermek istiyorsanız yardımcı olabilirim.
Teşekkürler. Acaba şu MacOS temasının bir görselini atsanızda bakıp öyle karar versem? Bence XFCE teması araştırayım o vakit. Bu arada sistemi çok meşgul etmez değil mi?

Teşekkürler. Acaba şu MacOS temasının bir görselini atsanızda bakıp öyle karar versem? Bence XFCE teması araştırayım o vakit. Bu arada sistemi çok meşgul etmez değil mi?
Screenshot_2020-05-22_21-18-50.png

Benim masaüstüm bu şekilde. Sistem boştayken 500 MB RAM kullanıyor.

Eki Görüntüle 570670
Benim masaüstüm bu şekilde. Sistem boştayken 500 MB RAM kullanıyor.
Güzelmiş. Tamam ben bunda karar kıldım. Birde nasıl dosyaları tam yetki ile açacağız. Bir tema videosu izledim ancak kopyalama işlemini yapamıyorum. Galiba yetkili değilim.
@49823 Hocam .tar.gz uzantılı dosyayı nasıl kurabiliriz. VS Code indirdim. Yazılım Kur ile açtığımda hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
sudo pacman -U dosyaadi.tar.gz Eğer tar.gz içindekini açacaksanız arşiv yöneticisini kullanın. Dosyayı açın. chmod +x ile kilidi kaldırın. ./ ile açın.

Geri
Yukarı