Manjaro XFCE İçin Masaüstü Ortamı Önerisi

@Focal Fossa Ben buna katılmıyorum. Yıllardır kullanırım ve desteklerim. Her geçen gün kendini daha çok geliştiriyor. Boşta 550-600MB RAM kullanıyor, işlemlerde de öylece fırlamıyor. Ayrıca basit ve temiz. Bence hantallık eski bir alışkanlığı, artık öyle değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de olmayan bir şey söylemem gerekiyor rehberde.
İlk olarak şu an diskinizden 60 GB alan ayırın.
Sonra kurluma başlayın disk yerinde elle tuşuna basın ve 55 GB bölüm oluşturun / şeyini seçin ve bayrağı ise Root yapın.
Geriye kalan bölüm ise boot bölümü olarak ayarlamanız gerekiyor sistem UEFI ise /Boot/Efi eğer Legacy ise /Boot/ olsun bayraklarda ise boot seçeneği tikli olsun. (Bazı isimlerde hata olabilir zaten siz anlarsınız.)

Bu arada evet başka masaüstü ortamına geçiş yapabilirsiniz fakat da kolay olsun diye RebornOS deneyebilirsiniz istediğiniz masaüstü ortamını hiç uğraşmadan tek bir tıklamayla indirebiliyorsunuız fena değil gibi o da. (Cinnamon, Plasma, XFCE, LXDE ,LXQT vb.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de olmayan bir şey söylemem gerekiyor rehberde.
İlk olarak şu an diskinizden 60 GB alan ayırın.
Sonra kurluma başlayın disk yerinde elle tuşuna basın ve 55 GB bölüm oluşturun / şeyini seçin ve bayrağı ise Root yapın.
Geriye kalan bölüm ise boot bölümü olarak ayarlamanız gerekiyor sistem UEFI ise /Boot/Efi eğer Legacy ise /Boot/ olsun bayraklarda ise boot seçeneği tikli olsun. (Bazı isimlerde hata olabilir zaten siz anlarsınız.)

Bu arada evet başka masaüstü ortamına geçiş yapabilirsiniz fakat da kolay olsun diye RebornOS deneyebilirsiniz istediğiniz masaüstü ortamını hiç uğraşmadan tek bir tıklamayla indirebiliyorsunuız fena değil gibi o da. (Cinnamon, Plasma, XFCE, LXDE ,LXQT vb.)
Kurulum yaptım, şu anda Manjaro'dan yazıyorum. :)
Teşekkür ederim. :D
Manjaro'da bu biraz sıkıntılı. ISO'lara masaüstü ortamına göre uygulama kurabiliyorlar. Temiz kurulum haricinde masaüstü değiştirirseniz sıkıntılar ve çakışmalar olabiliyor.
Tekrardan kurabilirim aslında, sorun olmaz benim için ama mümkün olup olmadığını merak ettim sadece, teşekkür ederim. :)

xfce bence fazlasıyla sıkıcı
bencede xfce gayet güzel ve hoş. Çok sade bir arayüzü var. Kullanımı çok basit. Ama manjaro xfce seviyorum. Mesela mint in xfce si bana göre epey kötü. Bir çok insanda mint hastasıdır. Ama özgür yazılım olduğu için istediğimiz gibi şekil verebiliyoruz ya bu duruma bayılıyorum. XFCE sevmedin mi abi kur KDE, hoşuna giden bir temayı çak abi mis gibi takıl. Yok ben görsellik değil hız istiyorum diyorsan kur abi XFCE boşta 400 MB RAM tüketiyor. Epey de seri. İhtiyacına ve zevkine göre seçebilmek harika bir durum.

Geri
Yukarı