Manjaro'da yay kullanımı

Hehaje

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Manjaro yükledim. Önceden Pop!_OS kullanmaktaydım. Oradan biraz aşinalığım var. Bir ay falan kullandım. Şimdi Manjaro'ya yay komutunu kurmak istiyorum ama internette görüdüğüm tüm çözümler kullanılmamakta. Nasıl yüklerim?

yay komutu yerine Manjaro'da pamac komutunu da kullanabilirsiniz. Manjaro'nun varsayılan paket yöneticisidir.

Paket yüklemek için pamac install, paket silmek için pamac remove, paket aramak için pamac search komutlarını kullanabilirsiniz.

yay komutu yerine Manjaro'da pamac komutunu da kullanabilirsiniz. Manjaro'nun varsayılan paket yöneticisidir.

Paket yüklemek için pamac install, paket silmek için pamac remove, paket aramak için pamac search komutlarını kullanabilirsiniz.

Bunu bilmekteyim ama velakin her şeyi pamac komutu ile yükleyemedim o yüzden yay yüklemeyi düşündüm.
git clone https://aur.archlinux.org/yay.git
cd yay
makepkg -si

Bu komutlar ile Yay'ı kurabilirsiniz.

Kurduktan sonra pacman -S yerine yay -S komutunu kullanın.

Teşekkür ederim.

Brave uygulaması topluluk deposunda mevcut. Bunun için pamac veya yay komutuna bile ihtiyacınız yoktu. Tek yapmanız gereken sudo pacman -S brave komutunu girmekti. Farklı bir dağıtıma geçtiğiniz için önemsiz gerçi.

Yeni konular

Geri
Yukarı