Çözüldü Mark of the Ninja Remastered V-SYNC yüzünden kasma ve düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

317678

Hectopat
1608640424872.png

Normalde 240 FPS dahi alabilmem gereken oyun V-SYNC yüzünden FPS sorunu yaşıyor. Grafikte de görüldüğü üzere her an dibe inip tekrar çıkıyor. V-SYNC kapatıldığında sorun çözülecek lakin oyun ayarlarında V-SYNC kapatma yok. Pencere ve çerçevesiz ekran modlarıyla bile FPS sınırlaması kapanmıyor. Radeon ayarlarından kapatmam mümkün müdür?

RX 580 4 GB
9100F
2x8 2400 MHz RAM

Sistem özellikleriyle alakalı olduğunu sanmıyorum zira kullanımlar %15 bile değil.
Radeon ayarlarından veya başka bir şekilde V-SYNC kapatma yolu arıyorum. Dikey yenileme için bekle adında bir ayar buldum lakin değiştirmem fayda etmedi;

1608640768945.png

Kare çizme süresini de göz önünde bulundurarak sorunun V-SYNC'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Çözüm
Oyun dizini yerine "Belgelerim" gibi klasörlerde de mi yok?

Hiçbir yerde config veya engine dosyası yok :(

1608648362631.png

Remastered'ı düzgün çalıştıramayınca orijinal sürümü deneyeyim dedim. Bir baktım sabit 60 FPS çalışıyor bu sürüm. V-SYNC yine kapatılmıyor lakin oyun Remastered'a kıyasla katbekat daha akıcı. %0.1 FPS bile 55'ten aşağı düşmüyor.

Remastered sürümü Steam üstünden alınca normal sürüm de beraberinde geliyor zaten. Aynı sorunu yaşayanlar normal sürümü kurabilir. Eğer ki Remastered'a kıyasla daha kötü görünüyor gibi hissederseniz ReShade kurup sahte HDR ve keskinlik açın.

Home (reshade.me)

Spintires: Mudrunner'ı ReShade ile Renklendirdik! - YouTube

Remastered sürüm için olmayan bir diğer şey de Türkçe yama. 2010 sürümü kurarsanız alttaki linkten Türkçe yama da kurabilirsiniz.

MarkoftheNinjatryama.exe — Yandex.Disk (yadi.sk)
Oyun dizini yerine "Belgelerim" gibi klasörlerde de mi yok?

Hiçbir yerde config veya engine dosyası yok :(

1608648362631.png

Remastered'ı düzgün çalıştıramayınca orijinal sürümü deneyeyim dedim. Bir baktım sabit 60 FPS çalışıyor bu sürüm. V-SYNC yine kapatılmıyor lakin oyun Remastered'a kıyasla katbekat daha akıcı. %0.1 FPS bile 55'ten aşağı düşmüyor.

Remastered sürümü Steam üstünden alınca normal sürüm de beraberinde geliyor zaten. Aynı sorunu yaşayanlar normal sürümü kurabilir. Eğer ki Remastered'a kıyasla daha kötü görünüyor gibi hissederseniz ReShade kurup sahte HDR ve keskinlik açın.

Home (reshade.me)

Spintires: Mudrunner'ı ReShade ile Renklendirdik! - YouTube

Remastered sürüm için olmayan bir diğer şey de Türkçe yama. 2010 sürümü kurarsanız alttaki linkten Türkçe yama da kurabilirsiniz.

MarkoftheNinjatryama.exe — Yandex.Disk (yadi.sk)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı