Market asansörleri ne kadar güvenli?

TheYOLA

Kilopat
Makaleler
2
Marketlerdeki asansörler ne kadar güvenlidir?
Market çalışanları ağır veya birden çok ürünün taşınmasını kolaylaştırmak için bu asansörleri kullanıyor.
Bir keresinde yaklaşık 900 litre yağı asansörden çıkarırken görmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ParliaMêrt Kabin içerisinde kapıyı gören sensör(ler) var. Sensöre bir şey takılınca asansör kapıları kapanmıyor veya geri açılıyor. Elbisede nasıl bir aksiyon oluşur, kestiremiyorum.

Marketlerdeki asansörler ne kadar güvenlidir?
Market çalışanları ağır veya birden çok ürünün taşınmasını kolaylaştırmak için bu asansörleri kullanıyor.
Bir keresinde yaklaşık 900 litre yağı asansörden çıkarırken görmüştüm.
O sensörlere fotosel deniyor, bilgilendireyim :)

O asansörler yük asansörü olarak geçiyor ve insan binmesi yasak. Sizin bindiğiniz asansörler ise insan asansörü olarak geçiyor ve yük yüklemek yasak. O asansörler çok fazla yük taşıyabiliyor. Sizlere şundan örnek vereyim. 40 dairelik bir binada oturuyoruz ve çift asansör var. İkisi de 800KG taşıyabiliyor. Yani toplam 1600KG. İnsan asansörünü bile bu kadar ağır yapıyorlar ise o asansörler ortalama 4-5 TON taşıyabilir.

@The YOLA hocam sizin dediğiniz asansörler yük asansörü. Genelde hidrolik pistonlar ile imal edilirler. Binalarda kullanılan modeller ise halatlı imal edilir.

@Webcam kullanan insan Yine aynı markette gittiğimde asansörün arızalı olduğunu ve önüne, asansörle ilgili teknik bilgilerin olduğu bir kağıt astıklarını gördüm. Merak edip baktım. Gözüme asansörün en fazla 2.000 - 2.500 KG taşıyabileceği çarptı.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. 🙂

Geri
Yukarı