Markette yaşadığım üzücü olay

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
İnsanlar hayat pahalılığı yüzünden çocuklarına birkaç parça bir şey bile alamayacak duruma geldi, ne zaman markete gitsem görüyorum. Bugün 2 defa yine şahit oldum. Çocuğun birisi babasından şu masa kalemliğinden istedi. Babası zar zor ikna oldu kasaya götürüp fiyatını sordu, parasını duyduktan çok sinirlendi, çocuğunun boynuna sertçe vurup çabuk koy şunu aldığın yere dedi, çocuk ağlamamak için zor tuttu kendini. Yine kızın biri annesinden şu A101'de renkli kapların içinde olan kulaklıklardan istedi, çocuk biraz ısrar edince annesi marketin içinde az kalsın çocuğu dövecekti. Çocuk bunlar tabii ki heves edip istiyorlar, istedikleri şeyde 3 kuruşluk değeri olmayan malzemeler. Gerçekten çok sıkıntılı bir duruma geldik, yarın bayram kaç aile çocuklarını götürüp bir şeyler alacak durumda bunu hiç hesaplayan yok, ama seçim zamanı geldiği zaman oy isterler.

Tamam ekonomi kötü ama ilk olaydaki çocuğun babasının ekonomiden daha büyük problemleri olmalı. Düzgünce alamayacağını söyleyip ertelemeye çalışabilirdi gerek var mıydı yani o muameleye herkesin içinde... Çocuğun istediği şeyin alınmaması değil herkesin içinde gördüğü muamele zoruna gitmiştir.

Tamam ekonomi kötü ama ilk olaydaki çocuğun babasının ekonomiden daha büyük problemleri olmalı. Düzgünce alamayacağını söyleyip ertelemeye çalışabilirdi gerek var mıydı yani o muameleye herkesin içinde... Çocuğun istediği şeyin alınmaması değil herkesin içinde gördüğü muamele zoruna gitmiştir.

Hocam babasınında suçu yok bence, suçlu ekonominin bu hale gelmesi.

Emin ol %90'ı hak ediyor bu yaşananları. Arada kaynayan onlarca güzel insan var tabii, hepsi için çok üzülüyorum ama başımıza ne geldiyse bu halk yüzünden. Acıma duygum falan kalmadı, ne olursa olsun artık.

Ne yazık ki öyle, hala daha görüyorum cebinde 5 kuruşu bile olmadığı halde akp ye oy vereceğim diyen insanları ama hiçbirine üzülmüyorum hepsi de hak ediyor çünkü.
Hocam babasınında suçu yok bence, suçlu ekonominin bu hale gelmesi.

Aslında suç büyük oranda baba da hem çocuğu kalabalık arasında rencide etmiş oldu hem de durduk yere çocuğu üzmüş oldu.

PlayStation istemedi, alt tarafı dandik bir masa kalemliği.

PlayStation istediğine dair yorum yapmış mıyım git bak bakalım.

Herkes ekonomik buhranın psikolojik etkilerinden muzdarip; bu dandik bir kalemlik de olur ya da oyuncak. Dolasıyla herkesin sinirleri gergin, herkes birbirine çatacak yer arıyor. Bu yüzden bu tarz davranışları şu sıralar normal karşılıyorum.

Geri
Yukarı