Marmara-ege'nin kuzeyi ve batı Karadeniz için uyarı

Makaleler
1
Tanık olduğum bilgiler ve araştırmalar sonucu, 13'ünden 24'üne kadar yoğun yağışlar yer yer kar ve tipi olmak üzere 20ile 65 cm arası örtü bırakacağını düşünüyorum. Ordu, Zonguldak, Bolu gibi çok kar alan bölgelerde şimdiden temel gıdaları depolamalarını öneriyorum ve dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

Bu soğuk ve kar sibirya kaynaklı olduğundan yerde çok kalacaktır, buzlanmaya da dikkat etmek gerekir. Yer seviyesi -24'lere kadar düşerse haliç nehri bile donabilir.

Şu an silkon patlamaya çok yakın, Italyanlar'ın bazı önemli kaynakları sistemin İtalya'da patlayacağını söylüyordu fakat patlamadı. Türkiye'ye döndü şu anlık sistem.

Tanık olduğum bilgiler ve araştırmalar sonucu, 13'ünden 24'üne kadar yoğun yağışlar yer yer kar ve tipi olmak üzere 20ile 65 cm arası örtü bırakacağını düşünüyorum. Ordu, Zonguldak, Bolu gibi çok kar alan bölgelerde şimdiden temel gıdaları depolamalarını öneriyorum ve dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

Bu soğuk ve kar sibirya kaynaklı olduğundan yerde çok kalacaktır, buzlanmaya da dikkat etmek gerekir. Yer seviyesi -24'lere kadar düşerse haliç nehri bile donabilir.

Şu an silkon patlamaya çok yakın, Italyanlar'ın bazı önemli kaynakları sistemin İtalya'da patlayacağını söylüyordu fakat patlamadı. Türkiye'ye döndü şu anlık sistem.
Tekirdağ iline anca soğuğu gelir buz olmaz kar yağmaz kolay kolay yağarsa şaşırtıcı olur o da bir umut.
Sağolsun fabrika dumanları kuru soğuk var kar yağsam mı yağmasam mı kararsız kalıyor. 2010 senesinden bu yana kaval ayak bileğini geçecek kadar kar yağmadı. Hatta hiç yağmadı ocak ayında yağdı 1 gün tuttu az bişi sonraki gün yağmur eridi arkasından 15 derece 20 derece sıcaklık geldi. Trakya bölgesinin Antalyası.
Kuru soğuk desen alıştık artık Sibirya'ya gitmeden Sibirya' da yaşıyor hissi veriyor bize acayip bir duygu ve mevsimler yaşıyoruz. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı