Martı kilitleme olayı yüzünden birisinin daha canı yanacak

İlatem

Centipat
Makaleler
5
10 dakikadır duruyor ve durmaya devam ediyor. Eğer martı kilitleme olayını kaldırmadıysa bu arkadaştan yüklü miktar çıkacak gibi duruyor.

20220516_132938.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilitlenmemiş olması, çalındığında cezai yaptırım anlamına mı geliyor? Yoksa kullanıcı sözleşmesinde her şekilde kilitlenmediği durumda cezai yaptırım mı belirtiliyor? Kısaca bağlı olmaması, bir önceki kullanıcıyı hangi açıdan ilgilendiriyor?

Sisteme otomatik olarak bildirim gitmiyor mu? Şu kadar zamandır kullanımda değil, durum bilgisi falan sormak için?

Kilitlenmemiş olması, çalındığında cezai yaptırım anlamına mı geliyor? Yoksa kullanıcı sözleşmesinde kilitlenmediği durumda cezai yaptırım mı belirtiliyor? Kısaca bağlı olmaması, bir önceki kullanıcıyı hangi açıdan ilgilendiriyor?

Hocam yanlış bilmiyorsam kilitlemediği zaman hala ücret alıyor ve uygulamadan kullanımı kapatıp kilitledikten sonra fotoğrafını çekip atması gerekiyor bizim Çorum'da böyle yapılmadığı zaman diğer kullanıcılarda kullanamıyor mantıken ve buna bir ceza yazılır üstüne bu kişi kilitlemediği için hala para yazıyor (taksimetre gibi düşünün) onun da ücretini alırlar eğer bir zarar gelirse araca ceza büyür.

Biz ilk kullanımda uygulamadan kapatmak gerektiğini bilmediğimiz için martıyı kilitlemiştik sadece. Bir saat sonra falan aradılar, "uygulamadan kapattınız mı?" diye. Öyle bir şeyden haberimiz olmadığını söyledik. İlk kullanım olduğu için ceza yazmayacaklarını, ekiplerin gidip sorunu çözeceğini söylediler. Gerçekten de hiçbir ücret yansımadı karta.

Merak ettiğim bir konu var hırsızlar bu scooterleri neden çalmıyor?

Genelde bağlı oluyor, ki gayet de çalıyorlar martı buraya ilk geldiğinde pazariçinde çalınmış kilidi yıllardır duruyor.

Bir gün martı (veya benzer servisler) kullanmam gerekirse, sanırım bu konuyu iyi ki gördüm diyeceğim. 😃

Drift atma, pişman olursun.

Biz ilk kullanımda uygulamadan kapatmak gerektiğini bilmediğimiz için martıyı kilitlemiştik sadece. Bir saat sonra falan aradılar, "uygulamadan kapattınız mı?" diye. Öyle bir şeyden haberimiz olmadığını söyledik. İlk kullanım olduğu için ceza yazmayacaklarını, ekiplerin gidip sorunu çözeceğini söylediler. Gerçekten de hiçbir ücret yansımadı karta.

Müşteri hizmetlerinin gelmesi iyi oldu, ilk zaman mesaj atıp bekliyordun.

Sisteme otomatik olarak bildirim gitmiyor mu? Şu kadar zamandır kullanımda değil, durum bilgisi falan sormak için?

Zannetmiyorum.

Ben böyle çok görüyorum martı mı bilmem de.

Martı, binbin vs yeşil olanlar martı oluyor maviler binbin, eminönünde kırmızı vardı markasını hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı