Martin Eden ve Deniz Kurdu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soldier_Boy17

Picopat
Bu iki kitabı da okudum ikisi de çok muhteşem. Beynimi alevlendirdi. Çevremde bu kitapları okuyan yok. Bu iki kitaplardan herhangi birini okuyan varsa konuşmayı çok isterim. Okuyan biri varsa cevap versin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel, aslında Jack London'un Martin Eden kitabını yazarken asıl amacının görüşünü savunmak olduğu da garip olsa bile bilinmesi güzel bir gerçeklik. Aşk romanı yazmak gibi bir amacı yoktu, ancak tabii oraya kaymış. Özellikle isimler ve detaylar değişmiş olmasına rağmen kitapta Martin Jack London ile çok fazla ortak noktaya sahip. Kitabı okurken Martin'i jack london gibi olduğunu düşünebilirsiniz, kitap neredeyse otobiyografi olarak değelrlendirilebilecek bir kitap.

Finali beklediğimin aksine epey şaşırttı, ayrıca kitapta bir yazarın hayat mücadelesini görüyor olmak da hoşuma gitti. Kesinlikle okunması gereken bir eser, ülkemizde de epey popüler oldu. Çok satanlarda sürekli ilk başlarda olması da bunun kanıtı.

Martin Eden en beğendiğim kitaplardan biridir. Çevremdeki fakir kesimden ama düşünce yapısı gelişmiş bir arkadaşımı hatırlattı bana, o yüzden ayrı bir ilgiyle okudum. Birçok kategori barındıran uzun bir kitap. Sadece bazı ideolojik tartışmaları çözümleyemedim, bilmediğim akımlar vardı ve üzerinde durmadım. Levent Cinemre'nin efsane çevirisi ve notlarıyla değerli bir kitaptır.

Güzel, aslında Jack London'un Martin Eden kitabını yazarken asıl amacının görüşünü savunmak olduğu da garip olsa bile bilinmesi güzel bir gerçeklik. Aşk romanı yazmak gibi bir amacı yoktu, ancak tabii oraya kaymış. Özellikle isimler ve detaylar değişmiş olmasına rağmen kitapta Martin Jack London ile çok fazla ortak noktaya sahip. Kitabı okurken Martin'i jack london gibi olduğunu düşünebilirsiniz, kitap neredeyse otobiyografi olarak değelrlendirilebilecek bir kitap.

Finali beklediğimin aksine epey şaşırttı, ayrıca kitapta bir yazarın hayat mücadelesini görüyor olmak da hoşuma gitti. Kesinlikle okunması gereken bir eser, ülkemizde de epey popüler oldu. Çok satanlarda sürekli ilk başlarda olması da bunun kanıtı.
Hocam keşke cevap vermeseydiniz. Uyarıyı da siz verdiniz değil mi? Neyse sorun yok.

Kitapta acaba Martin'in yakın dostu ölmeseydi, yine de Martin hayattan vazgeçer miydi?
Ruth en büyük etken ama diğer olaylarda var. O felsefe grubuna katılıp daha mutlu bir hayat yaşayabilirdi. Beni en çok etkileyen son şiirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı