Marvel Sinematik Evrenine giriş önerisi

mstrikeout

Decipat
Makaleler
1
Yer
United Kingdom
Selamlar öncelikle. Hazır yarıyıl tatiline girmişken Marvel Sinematik Evrenine giriş yapmak istiyorum. Bütün karakterleri ve olayları anlayıp güncel ve gelecek serileri takip edebilmek istiyorum. Hangi filmlerden başlamalı, hangi sıraya göre izlemeli ve en son hangi seriyi izlemeliyim? Eğer gerçekten vakit ayırıp bir liste yaparsanız çok memnun olurum. Çünkü uzun zamandır Marvel ile alakam yoktu ancak artık evrene hakim olmak istiyorum. Teşekkürler.

• İlk Yenilmez: Kaptan Amerika.
  • Kaptan Marvel.
  • Iron Man.
  • Iron Man 2.
  • The Incredible Hulk.
  • Thor.
  • Yenilmezler.
  • Iron Man 3.
  • Thor: Karanlık Dünya.
  • Kaptan Amerika: Kış Askeri.
  • Galaksinin Koruyucuları.
  • Galaksinin Koruyucuları 2.
  • Yenilmezler: Ultron Çağı.
  • Ant-Man.
  • Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı.
  • Black Widow.
  • Örümcek-Adam: Eve Dönüş.
  • Doctor Strange.
  • Black Panther.
  • Thor: Ragnarok.
  • Avengers: Sonsuzluk Savaşı.
  • Ant-Man ve Wasp.
  • Avengers: Endgame.
  • Örümcek-Adam: Evden Uzakta.
  • Shang-Chi ve On Halka Efsanesi.
  • Eternals.
  • Spider-Man: No Way Home.

Bu kronolojik izleme sırası diye biliyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• İlk Yenilmez: Kaptan Amerika.
  • Kaptan Marvel.
  • Iron Man.
  • Iron Man 2.
  • The Incredible Hulk.
  • Thor.
  • Yenilmezler.
  • Iron Man 3.
  • Thor: Karanlık Dünya.
  • Kaptan Amerika: Kış Askeri.
  • Galaksinin Koruyucuları.
  • Galaksinin Koruyucuları 2.
  • Yenilmezler: Ultron Çağı.
  • Ant-Man.
  • Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı.
  • Black Widow.
  • Örümcek-Adam: Eve Dönüş.
  • Doctor Strange.
  • Black Panther.
  • Thor: Ragnarok.
  • Avengers: Sonsuzluk Savaşı.
  • Ant-Man ve Wasp.
  • Avengers: Endgame.
  • Örümcek-Adam: Evden Uzakta.
  • Shang-Chi ve On Halka Efsanesi.
  • Eternals.
  • Spider-Man: No Way Home.

Bu kronolojik izleme sırası diye biliyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Çok teşekkür ederim, sağ olun.

Selamlar öncelikle. Hazır yarıyıl tatiline girmişken Marvel sinematik evrenine giriş yapmak istiyorum. Bütün karakterleri ve olayları anlayıp güncel ve gelecek serileri takip edebilmek istiyorum. Hangi filmlerden başlamalı, hangi sıraya göre izlemeli ve en son hangi seriyi izlemeliyim? Eğer gerçekten vakit ayırıp bir liste yaparsanız çok memnun olurum. Çünkü uzun zamandır Marvel ile alakam yoktu ancak artık evrene hakim olmak istiyorum. Teşekkürler.

Hocam ben de Marvel'ın çoğu filmini bitirdim ancak üstümde ki arkadaş kadar çok fazla izlemedim. Öncelikle 'yenilmezler 4: End Game'de ilgini çekecek hangi karakterler varsa onları izlemen senin için daha iyidir çünkü ilgini çekmeyen karakterlere zaten kafanı çok fazla takmazsın ve böylece vaktini boşuna harcamazsın. Üstte ki arkadaş ciddi manada iyi yazmış yazmasına ancak ben, 'eternals', 'Black Widow', 'kaptan Amerika: Kış askeri', 'shang-chi ve on halka efsanesi' gibi filmleri çok sevmediğim için izlemedim. Eğer ilgini çeken Marvel film & dizilerini izlemek istiyorsan benim tabirimce daha da severek izlersin.

Üstte ki arkadaş gibi yaparsan da çok büyük bir problem olmaz.

Hocam ben de Marvel'ın çoğu filmini bitirdim ancak üstümde ki arkadaş kadar çok fazla izlemedim. Öncelikle 'yenilmezler 4: End Game'de ilgini çekecek hangi karakterler varsa onları izlemen senin için daha iyidir çünkü ilgini çekmeyen karakterlere zaten kafanı çok fazla takmazsın ve böylece vaktini boşuna harcamazsın. Üstte ki arkadaş ciddi manada iyi yazmış yazmasına ancak ben, 'eternals', 'Black Widow', 'kaptan Amerika: Kış askeri', 'shang-chi ve on halka efsanesi' gibi filmleri çok sevmediğim için izlemedim. Eğer ilgini çeken Marvel film & dizilerini izlemek istiyorsan benim tabirimce daha da severek izlersin.

Üstte ki arkadaş gibi yaparsan da çok büyük bir problem olmaz.
Size katılıyorum ve hak veriyorum. Ancak bence hepsini bir bütün olarak izlemem evrene hakimiyetim açısından daha iyi olur diye düşünüyorum. İlerde bu filmlere gönderme yapılırsa veya o filmlerin içeriğiyle ilgili kritik bir noktaya değinilirse onları da kaçırmamış olurum. Ancak güzel tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı