Masa Üstü PC modifiyesi

timucin

Kilopat
Yer
konya
vfhjr.jpg
[/URL][/IMG]
vfhkg.jpg
[/URL][/IMG]
vfhks.jpg
[/URL][/IMG]
vfhl4.jpg
[/URL][/IMG]
vfhlg.jpg
[/URL][/IMG]
vfhln.jpg
[/URL][/IMG]

Geçen sene İntel bir sistemle yaptığım bir modiyi, bu sene AMD ile yaptım. Kırmızı ledler ve kırmızı bağlantı kabloları ile zenginleştirdim. H100 İ fanlarını sesli olduğu için, CORSAİRİN daha sesiz fanlarıyla değiştirdim, kasa içi hava akımının daha düzgün olması için HDD yuvalarını söktüm, SSD yi hava sirkilasyonunu bozmıyacak şekilde monteledim. Üst tarafta 2, arkada 1adet 14 cm lik olmak üzere 3 eksoz fanı na karşılık, ön tarafta 2, altarafta 1 olmak üzere 3 fanı içeriye üfleyecek şekilde eşitledim. Modi ve kasa içi kablo düzenlemesi konusunda, bir fikir vermesi açısından sizlerle paylaştım.

İlk başta okurken "Böyle sistemleri nasıl yaptırabiliriz" diyeceksin sandım :D İnternet'ten filan aldın sandım. Çok güzel olmuş bence ellerine sağlık, ayrıca o SSD'nin durduğu başka bir kasada da görmüştüm ve merak etmiştim ne işe yarıyor diye, öğrenmiş oldum :)

İlk başta okurken "Böyle sistemleri nasıl yaptırabiliriz" diyeceksin sandım :D İnternet'ten filan aldın sandım. Çok güzel olmuş bence ellerine sağlık, ayrıca o SSD'nin durduğu başka bir kasada da görmüştüm ve merak etmiştim ne işe yarıyor diye, öğrenmiş oldum :)
Hdd ler hem ses yapıyodu, hemde ısı yayıyordu, SSD kullanma rağmen PC nin geç açılmasına sebeb oluyorlardı. Bende komple söküp HDD leri Dock station a bağladım. Böylece PC açılırken HDD lerin çalışması beklemek zorunda kalmıyor ve boşuna çalışmamış oluyor. En önemlisi PC de fırtanalar esiyor :)

Çok güzel olmuş. Hocam o güç kaynağı kablolarını nereden aldınız ? :)

İnternetten aldım kardeşim, sahibinden de bir arkadaş buldum Adana dan yolladı. İster hazır yolluyo istersen malzemeleri yolluyor sen kaplıyorsun, ben hazır aldım. Aklıma geldi geçengün Teknobiyotik te görmüştüm silverstone markaydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı