Masaüstü bilgisayar ses sorunu

Melih Özönder

Hectopat
Daha fazla  
Bugün ekran kartım aşırı derecede ısınmaya başladığı için bilgisayarı çıkarıp fanları temizleyeyim dedim. Temizlerken ne zamandır merak ettiğim bir üstünde audio yazan kablonun girişini buldum. Çünkü kasanın önündeki kulaklık ve mikrofon girişi bozuktu. Bende taktım haliyle sonra umutla kasayı tekrar taktım bilgisayarı açtığımda ön taraf hala çalışmıyordu yetmezmiş gibi hoparlörü taktığım arka tarafta bozulmuş galiba. Bilgisayar hoparlörü hiçbir şekilde görmüyor. Masaüstünde ki kırmızı çarpılı ses sorunu giderici ye tıkladığımda ses aygıtı takılı değil diyor. Ama takılı ve hoparlör bozuk değil çalışınca yanan ışığı yanıyor. Ne yaparsam yapayım düzeltemedim. Hevesle taktığım audio kablosunu çıkardım yine görmüyor. Burada adam gibi bilgisayarcı yok tabiri caizse hepsi 'bakkallar'. Olsada götüremem zaten. Nası çözeceğim ben bu sorunu sadece audio yazan kabloyu üstünde audio yazan yere taktığım için bilgisayar ses donanımlarını görmüyor. Çıkardım hala görmüyor. Nedir bunun çözümü bilen yardımcı olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı