Masaüstü Bilgisayar Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

AtakanB.-

Hectopat
Daha fazla  
Kasamı 5-6 yıldır (evet çok uzun süre) temizlemedim bu zamana kadar sorun çıkmadı ama yine de bir temizleyeyim dedim. Youtube'dan çeşitli videolar izledim. Kimisi bir saç kurutma makinesiyle yaparken kimisi elektrikli süpürge kullanmış bazıları ise fırça. Fakat pek güvenemedim sonuçta elektrikli süpürge çok güçlü (en kısık durumda bile) ve korkuyorum RAM, ekran kartı, anakart gibi önemli şeyleri bozabilir veya hasar verebilir. Nasıl bir yol izlemeliyim bu durumda ?

Fırça ile temizleyebilirsiniz merak etmeyin bozmassınız girişmediğiniz sürece, thermal macun diye birşey kalmamıştır 5-6 yıldır bakımsız olan bir bilgisayarda.

bana göre istediğiniz her temizlik malzemesi ile temizleyin. Ben bilgisayarımı elektrikli süpürge ile temizledim anakartı ve ekran kartını ıslak mendil ile temizledim peçete ile kuruladım uzanamadığım yerlerde hava havyası kullandım hiçbir sorun çıkmadı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı