Masaüstü Bilgisayar Temizliği

rocker0018

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, geçtiğimiz yaz ayında bir sistem topladım ve aradan bi' 5-6 ay gibi bir süre geçti bu süre zarfında hiç kasa temizliği yapmadım, bu nedenle bilgisayarımda fan sesleri arttı ve FPS düşüklüğüne sebep oldu. Ev şartlarında bilgisayarın kasasını nasıl temizleyebilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit eğer ki kabasını almak istiyorsanız kasanın kapağını açarak saç kurutma makinesi soğuk ayarına alarak içine doğru tutun. Eğer detaylı diyorsanız işlemciye kadar sistematik bir şekilde sökün kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla fan,ekran kartı gibi parçaları hafif bir şekilde temizleyin. Ardından birinci yöntemdeki gibi parçalara orta mesafeden saç kurutma makinesi ile hava tutun. Eski termal macunu temizleyerek yeni termal macunu sürün ve işlemciyi takın. Gerisini yaparsınız diye umuyorum. Kolay gelsin.

Arkadaşlar benim ekran kartında 3 fan var ve temizlemek cidden intihara sebebiyet! Bu yüzden el tipi kompresör almayı düşünüyorum. Ama onların bile fiyatları 50 TL'den başlıyor. Ve bu kompresörler iş görür mü dersiniz?

İşyerindeki bilgisayarın güç kaynağını,fanları sanayi kompresörle temizliyorum. Ekran kartı işlemci soğutucu vs.küçük kompresörle temizliyorum pırıl pırıl oluyor.

Kompresör yardımı ile temizlemenizi öneririm. Bazen saç kurutma makinesi yetersiz kalabiliyor. :)(y)

Saç kurutma makineleri içine toz yutunca çoğunlukla bozuluyorlar. Saç kurutma makinesi dışında diğer alternatiflerini deneyiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı