Masaüstü bilgisayar vs konsol

Tamamen senin zevkine bağlı. Ben PC tercih ederdim çünkü konsol oyunları aşırı pahalı. PC'de bazı oyunları Epic Games sayesinde bedava alabiliyorsun ve bazı oyunlar bilgisayarda da daha ucuz.

Word. powerpoint gibi dosyalarla işiniz oluyor ve internette içerik tüketiyor veya araştırma yapıyorsanız PC.
Sadece oyunsa konsol.

Cevabı daha da basit, konsol fiyatı pek çok PC'ye nazaran daha uygun görünebilir, ancak konsolda oyun fiyatlarıyla PC'de oyun fiyatları arasında dağ gibi fark bulunuyor. Ayrıca PC'yi de televizyona bağlayıp, kontrolcüyle kullanabilirsiniz.

Soru çok basit, PC mi konsol mu?
Türkiye şartları için konuşacak olursak, günlük işlerini gören iyi-kötü bir bilgisayarın varsa ve "ben sadece oyun oynamak istiyorum" diyorsan kesinlikle konsol. Playstation oyunlarının fiyatlarını karşılayabiliyorum, durumum iyi ve indirim beklemek istemiyorum dersen Playstation 5 veya PS5 Digital Edition. Ha yok ben daha ucuza oyun oynamak istiyorum 1080p çözünürlükte oynayacağım ve hesaplı olsun diyorsan Series S+Gamepass. Daha uzun ömürlü, geriye dönük uyumluluğu olan ve çok daha güçlü ve yüksek çözünürlükte uzun yıllar oyun oynamak istiyorum dersen Xbox Series X+Gamepass.

Geri
Yukarı