Çözüldü Masaüstü bilgisayarda kablolu internet yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Michal Krizo

Hectopat
Daha fazla  
Bulunduğumuz ilçede küçük bir internet şubesi var, onu kullanıyoruz. 8 Mbps paket sahibiyim.

Şimdi düne kadar her şey normaldi. Ben sistemi temizledim, tekrar bütün kabloları taktım, internet kablosunu falan ama anormal bir bağlantı sorunuyla karşı karşıyayım. Normalde Download 8, Upload 1.5, Ping 16'ydı. Başka internet kablosu denedim olmadı. USB to Ethernet çevirici kullandım olmadı. Aynı çevirici ile laptopumda stabil değerler alıyorum. 5-6 ay önce yeni sistemim yokken de bu sorunu yaşamıştım. O yüzden anakart ile ilgili olacağını sanmıyorum. Bu arada internet çökmüştü 1-2 saatliğine, sonra geldi. Modemle alakalı değil sanki çünkü laptopa taktığımda değerler normal. Sadece masaüstü bilgisayara garezi var bu internetin. Nasıl çözeceğim ben bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Masaüstü bilgisayarında test yaparken, görev yöneticisinden internetini kullanan başka uygulama olup olmadığına bak. Bazı programlar kanser edici şekilde sürekli Update arama halinde oluyor.
Masaüstü bilgisayarında test yaparken, görev yöneticisinden internetini kullanan başka uygulama olup olmadığına bak. Bazı programlar kanser edici şekilde sürekli Update arama halinde oluyor.

Çözüm
Modeme veya bilgisayara taktığın kablo uçları farklı mı ?
Teşekkürler Steam arkada indirme yapıyormuş o yüzden 🤣

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı