Masaüstü bilgisayardan gelen cızırtı sesi

omurr35

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
GT 640
Anakart
GIGABYTE GA-G41M-Combo
Merhabalar,

Bu sorunu yaklaşık 1 aydır yaşıyorum. Bilgisayarın içinden bir cızırtı sesi geliyor (cızırtının tam olarak nereden geldiğini bilmiyorum fakat kasayı açıp kulağımı ekran kartına yaklaştırdığımda ses artıyor sanırım ekran kartından geliyor, HDD'den gelmediğine kesinlikle eminim). Bu sorunu ilk yaşadığımda PSU'dan şüphelendim. Bilgisayarın içini açıp PSU dahil içerideki tüm donanımları, fanları dahil olmak üzere temizledim. Fakat sorun hala düzelmedi. CPU sıcaklığım 28-55 arası, ekran kartı sıcaklığım ise oyunda değilken (bu yazıyı yazarken) 50-55 derece arası değişiyor. Ayrıca bu sorunu yaşamadan önce 100-150 FPS'de oynadığım oyunu şu an 40-50 FPS'de oynuyorum. Yardımcı olur musunuz?

Bahsettiğin yer bobin değil, senin yorumu görüp bobinleri yağlamaya kalkan olursa parçayı bozarlar.

Bobin orta kısım dönmesini sağlayan bilyenin bulunduğu bölüm değil mi? Düzenleyebilirim.

Bobin dediğiniz kısım fanın arkasındaki çıkartmayı çıkartınca görünen kısım mı?

Ben öyle biliyorum fakat siz @212374 adlı arkadaşın yorumunu bekleyin.

Bu bahsettiğiniz kısmın yağlandığını ilk defa duyuyorum yanlışın olabilir mi? Fan demiştim.
Ben yağlanmaz dedim parçayı bozarsınız.
Bobin yağlamanız lazım evet fakat o fanı çıkarırken kırma gibi bir olasılığınız var
Arkadaş bobini yağlamanız gerek yazmış başka biri görüp bobinleri yağlamaya kalkar diye uyardım bobin bambaşka bir parça.

Eğer yağlamak istiyorsanız yapmanız gereken işlem bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben yağlanmaz dedim parçayı bozarsınız.

Arkadaş bobini yağlamanız gerek yazmış başka biri görüp bobinleri yağlamaya kalkar diye uyardım bobin bambaşka bir parça.

Eğer yağlamak istiyorsanız yapmanız gereken işlem bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı