Masaüstü bilgisayarı arabayla taşıma

Aeques

Hectopat
Ekran kartını sökmeden götürsem bir sorun olur mu? Araçla gidilecek ve yaklaşık 5 sokak falan yanımız yani 30 km/h ile gidilecek en yüksek hız büyük ihtimal. Statik elektrik zarar verir mi diye korkuyorum. Yine de çıkart kartı derseniz statik elektriği nasıl atabilirim onu da söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Statik elektrik gelmez ama ekran kartını çıkart derim. Sarsıntıda soketinden kırılma riski taşıyor. Düz asfaltta gideceksen tümsek falan olmayacaksa çıkartmana gerek yok.

Ekran kartını çıkar kutusuna koy. Boş koltuğa koy emniyet kemeriyle bağla yeter. Kasayı da ayaklarının arasına alırsın mis gibi gidersin.
Ben kart takılı 70 km yol gittim az sallantılıydı bir şey olmadı ama benim bilinçsizliğimden. Eğer bilseydim riski çıkarırdım riske atılacak paralar değil bence bunlar.
Statik elektrik gelmez ama ekran kartını çıkart derim. Sarsıntıda soketinden kırılma riski taşıyor. Düz asfaltta gideceksen tümsek falan olmayacaksa çıkartmana gerek yok.

Kartı çıkartırken elimdeki statik elektrik sorun yaratmaz anladığım kadarıyla, çıkartıp götüreceğim sağ olun.

Kartı çıkartırken elimdeki statik elektrik sorun yaratmaz anladığım kadarıyla, çıkartıp götüreceğim sağ olun.
Statik elektrikten kurtulmanın iki yolu şu. Evdeki kalorifer peteklerini okşayacaksın. Diğer yol ise elini ve ayaklarını toprağa süreceksin.

Geri
Yukarı