Masaüstü bilgisayarı şehirlerarası taşıma

nc.abidin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisiyim(son 2 yılım kaldı), laptop mu yoksa masaüstü mü almalıyım diye düşünüyordum ve tercihim masaüstü oldu. Bu konuda fikrim değişmez o yüzden laptop al vs yazmayın lütfen :)

Konu şu, ülke içerisinde yılda 2 kere sistemimi taşımam gerekiyor. Cihazım hasar görmeden bunu nasıl sağlayabilirim? Özellikle havayollarında sistem nasıl işliyor?

Otobüslere +15 saat yol gideceğimden pek güvenemiyorum. Daha riskli gibi.

Ama uçaklarda tam bilmemek ile birlikte, havayolu kaynaklı dışarıdan cihaza herhangi bir fiziksel hasar meydana gelirse ödeme alabileceğimi düşünüyorum.

not: Paketlemeyi düzgün yapmalıyım, kutu içerisinde oynama vs olmamalı, ekran kartını vs çıkarıp ayrı taşımalıyım. Bunları biliyorum.

Merak ettiğim havayollarında sistemin nasıl işlediği.

taşıyacağım eşyalar; kasa + monitör + kulaklık + mouse + klavye.

Özellikle tecrübe yaşamış arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisiyim(son 2 yılım kaldı), laptop mu yoksa masaüstü mü almalıyım diye düşünüyordum ve tercihim masaüstü oldu. Bu konuda fikrim değişmez o yüzden laptop al vs yazmayın lütfen :)

Konu şu, ülke içerisinde yılda 2 kere sistemimi taşımam gerekiyor. Cihazım hasar görmeden bunu nasıl sağlayabilirim? Özellikle havayollarında sistem nasıl işliyor?

Otobüslere +15 saat yol gideceğimden pek güvenemiyorum. Daha riskli gibi.

Ama uçaklarda tam bilmemek ile birlikte, havayolu kaynaklı dışarıdan cihaza herhangi bir fiziksel hasar meydana gelirse ödeme alabileceğimi düşünüyorum.

not: Paketlemeyi düzgün yapmalıyım, kutu içerisinde oynama vs olmamalı, ekran kartını vs çıkarıp ayrı taşımalıyım. Bunları biliyorum.

Merak ettiğim havayollarında sistemin nasıl işlediği.

taşıyacağım eşyalar; kasa + monitör + kulaklık + mouse + klavye.

Özellikle tecrübe yaşamış arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Onlar bir bebek onlara da al bir koltuk :D

Yeni konular

Geri
Yukarı