Masaüstü bilgisayarım bir anda kapanıyor

Kerem Sekman

Hectopat
Bugün oyun oynarken monitörüm bir anda kapandı. Kasa çalışıyordu. Monitör kapandıktan sonra klavyenin ışıkları gitti. Kendiliğinden tekrar açıldı ama sanki daha yeni açmışım gibi masaüstündeydim. Sebebi nedir? Kısaca bilgisayar çalışıyordu fakat bir anda monitör kapandı. Bilgisayar kapanmamasına rağmen bir anda yeniden açılmış gibi oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün oyun oynarken monitörüm bir anda kapandı. Kasa çalışıyordu. Monitör kapandıktan sonra klavyenin ışıkları gitti. Kendiliğinden tekrar açıldı ama sanki daha yeni açmışım gibi masaüstündeydim. Sebebi nedir? Kısaca bilgisayar çalışıyordu fakat bir anda monitör kapandı. Bilgisayar kapanmamasına rağmen bir anda yeniden açılmış gibi oldu.
Ani bir elektrik kesintisi yaşamış olabilir misiniz? Sisteminizi yazar mısınız?

Sistemini yazarımısın?
Ryzen 3 2200g
GT1030 2G(tek fan)
16GB RAM
1TB HDD
240GB SSD

Büyük ihtimalle ısınma sorunu.Kardeşimin ve benim dersler derken 4-5 saattir çalışıyordu.Bi oyun oynayayım dedim maçın sonunda attı.Bir de bilgisayar 6-7 aydır temizlenmiyor.Geçenlerde içini açtım biraz tozluydu.Balkonda temizleyeyim diyorum ama hava buz gibi ve esiyor.

Ryzen 3 2200g
GT1030 2G(tek fan)
16GB RAM
1TB HDD
240GB SSD

Büyük ihtimalle ısınma sorunu.Kardeşimin ve benim dersler derken 4-5 saattir çalışıyordu.Bi oyun oynayayım dedim maçın sonunda attı.Bir de bilgisayar 6-7 aydır temizlenmiyor.Geçenlerde içini açtım biraz tozluydu.Balkonda temizleyeyim diyorum ama hava buz gibi ve esiyor.
Isınma sorunu olmasından şüpheleniyorsan eğer sıcaklık testi yapıp atar mısın sonuçlarını? Ek olarak, PC temizlerken çok dikkatli olmalısın. Her parçası hassastır çünkü.

ne zamandır bu sorunu yaşıyorsun ?
Bugün ilk defa oldu.Çok nadiren arada monitör saniyelik kapanıyordu o da kablodandır diye düşünüyordum.
Isınma ile ilgili olmaz. Isınacak parça yok neredeyse. Güç kaynağı nedir? Markası ile birlikte. İsterse 1 ay bile açık durur PC sorun olmaz.
Bronze sertifikalı bir şeydi. Sanırsam 300 watt.
Isınma sorunu olmasından şüpheleniyorsan eğer sıcaklık testi yapıp atar mısın sonuçlarını? Ek olarak, PC temizlerken çok dikkatli olmalısın. Her parçası hassastır çünkü.
Sıcaklık testi nasıl yapacağım?Uygulaması var mı?Bilgisayar 1 senelik bu arada.

Isınma ile ilgili olmaz. Isınacak parça yok neredeyse. Güç kaynağı nedir? Markası ile birlikte. İsterse 1 ay bile açık

peki bazen bilgisayarın monitörü kapanınca bir min. 5 dakikalık bir açılmamazlık yaptı mı ?
Yok hayır. Kablosunda sorun var sağ sol yapınca kendiliğinden gidiyordu.Zaten en fazla 2 saniye kapanıyordu fakat oyunun ya da izlediğim videonun sesini alıyordum

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı