Masaüstü bilgisayarıma taktığım Sennheiser HD 300 kulaklıktan cızırtı geliyor

Usta Splinter

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an Sennheiser HD 300 isimli kulaklığı kullanıyorum. Telefonumda kullanırken sıkıntı olmamasına rağmen bilgisayarıma taktığımda cızırtı gelmeye başlıyor. Daha önce 3 farklı kulaklıkta denedim üçünde de cızırtı sorunu vardı. Yani sorun kulaklıkta değil. Ve ilginç bir şekilde arka taraftaki girişe taktığımda herhangi bir sorun yaşamıyorum fakat kablo yetmediği için maalesef o şekilde kullanamıyorum. Bunu düzeltmemin bir yolu var mıdır? Kulaklığı o şekilde kullanmaya devam etsem (müzik dinlerken cızırtı duyulmuyor) kulaklığa zarar verir mi? Teşekkürler.

Not: Bilgisayara aynı zamanda bir hoparlör de bağlı (jak girişi yok o yüzden kulaklığı bağlayamıyorum) ve ondan da ara sıra cızırtı sesleri geliyor, sesi aç kapa yapınca düzeliyor ama günde birçok kez yaşanıyor bu durum.

Ses bağlantısı anakarttan kasanın önüne kadar geldiği yolda bir şekilde parazitleniyor demektir. Bu bağlantıdan, kablodan ya da kasa içi elektromanyetik gürültüden olabilir. Kasanın anakarta ses bağlantılarını kontrol edin. Düzgünse, yapacak pek bir şey gelmiyor aklıma. Mecbur arkayı kullanmanız gerekecek.

Şunun gibi bir uzatıcı ile arkaya bağlamayı deneyebilirsiniz:

Yalnız 2 metre bu, kulaklığın kablosuyla beraber bayağı uzayacak. Onda da gürültü yaşama ihtimaliniz var.

Şu konuya bir göz atın isterseniz.

Merhaba. Şu an Sennheiser HD 300 isimli kulaklığı kullanıyorum. Telefonumda kullanırken sıkıntı olmamasına rağmen bilgisayarıma taktığımda cızırtı gelmeye başlıyor. Daha önce 3 farklı kulaklıkta denedim üçünde de cızırtı sorunu vardı. Yani sorun kulaklıkta değil. Ve ilginç bir şekilde arka taraftaki girişe taktığımda herhangi bir sorun yaşamıyorum fakat kablo yetmediği için maalesef o şekilde kullanamıyorum. Bunu düzeltmemin bir yolu var mıdır? Kulaklığı o şekilde kullanmaya devam etsem (müzik dinlerken cızırtı duyulmuyor) kulaklığa zarar verir mi? Teşekkürler.

Not: Bilgisayara aynı zamanda bir hoparlör de bağlı (jak girişi yok o yüzden kulaklığı bağlayamıyorum) ve ondan da ara sıra cızırtı sesleri geliyor, sesi aç kapa yapınca düzeliyor ama günde birçok kez yaşanıyor bu durum.

Sanırım yapacak pek bir şey yok. Ya kasayı kulaklığı arka tarafa takabileceğim şekilde ayarlayacağım ya da uzatma kablosu alacağım. Cevaplarınız için çok teşekkürler.
Yani aslında USB bir ses kartı alıp öne onu bağlamak gibi bir seçenek de var. Ancak halihazırda anakarttaki ses kartı çalışırken bunu pek önermiyorum. Hiç kullanmadım, ses kaliteleri nasıldır bilmiyorum ama muhtemelen adam gibi bir kart için uzatmadan daha fazla para ödememiz gerekir diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı