Masaüstü bilgisayarımı televizyona HDMI ile bağladığımda ses alamıyorum

Galadhrim

Centipat
Arkadaşlar merhabalar, bilgisayarımı televizyonuma HDMI ile bağladığım zaman görüntü alıyorum ama ses alamıyorum ne yapıp ettiysem bir türlü bu sorunu çözemedim.
Televizyonum Samsung Smart TV (tam model ismini bilmiyorum), ekran kartım ise AMD RX 570. Sürekli ses kısmında "bağlı hoparlör veya ses aygıtı yok" yazıp duruyor ve internette araştırdığım kadarıyla bazı kişilerde ses ayarı kısmında HDMI ile bağlantı kurulduğu zaman televizyon simgesi falan çıkarken bende o simge hiç çıkmıyor.
HDMI bağlantısı kurulduğu halde ses ayarı kısmının resmini de koyuyorum.
Yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-04-01 171431.png
    Ek Açıklama 2020-04-01 171431.png
    6 KB · Görüntüleme: 91
Ekran kartının tüm driverlarını kur. Aynı sorun bende başka bir ekran kartında var ama RX 570'te olması biraz garip. Kurduğunda orada AAA isimli bir şey çıkacak onu seç başka diyebileceğim bir şey yok :(

Ekran kartının tüm driverlarını kur. Aynı sorun bende başka bir ekran kartında var ama RX 570'te olması biraz garip. Kurduğunda orada AAA isimli bir şey çıkacak onu seç başka diyebileceğim bir şey yok :(

Her ne yaptıysam bir türlü televizyonu bilgisayarda gösteremedim ve seste alamadım bütün Driver'ları (işe yarayan-yaramayan) kurdum ama sonuç yine aynı.
Teşekkür ederim.

Ben HDMI ile bağladığım zaman ses yine bilgisayarın hoparlöründen çıkıyordu. Bilgisayarın hoparlörü varsa bir dener misin?

Şimdi şöyle söyleyim ben eski sistemimi direk televizyonuma HDMI ile bağladığım zaman direk televizyonun hoparlöründen ses alıyordum. Şimdi yeni sistem topladım ama her ne yaptıysam bir türlü televizyondan ses alamıyorum. Ekran kartımın sürücülerinin hepsi kurulu. Eski sistemim tamamen Intel ürünleriydi şimdi ki sistemim AMD.

Yeni konular

Geri
Yukarı