Windows 11 "22616" sürümünde sorun var mı?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Screenshot (2022-05-07 01).png

Benim masaüstü düzenim şu anlık bu şekilde. Ancak Windows 11 sürüm 22H2'ye geçmeyi çok istiyorum. Son Beta yapıları yayınlanıyor, Dev Channel ise 23H2 sürümüne geçiş yapacak. O noktadan sonra umarım Beta Channel için kesin final bir yapı belirlenir ve toplu güncelleme gelmeye başlar. Ben de o yapıya geçiş yapıp bilgisayarı 22H2 ile kullanmaya devam ederim. :)
@Emir M. siz şu anda hangi Windows 11 yapısını kullanıyorsunuz? Eğer 22616 yapısında iseniz herhangi bir sorun var mı? Ona göre final ana 22H2 yapısı gelince geçeceğim. Stabil olmayan bir yapıya geçmek istemiyorum.

@Emir M. siz şu anda hangi Windows 11 yapısını kullanıyorsunuz? Eğer 22616 yapısında iseniz herhangi bir sorun var mı? Ona göre final ana 22H2 yapısı gelince geçeceğim. Stabil olmayan bir yapıya geçmek istemiyorum.

22616 yapisindayim. İlk önce 10'dan 11'e, daha sonra 11'den 22616'ya yükseltme ile geçtim. Yükseltmeye rağmen çok güzel çalışıyor. Performans sorunları neredeyse çözülmüş. Şu anda yaşadığım bir sorun olmadi. Yükseltme yapmama rağmen böyle performans sunduysa temiz kurulumda daha da iyi olacaktır. Tek beğenmediğim nokta ayarlar kısmını çok ortalamișlar. Önceden sola dayalıydi şimdi ise soldan ve sağdan çok boşluk bırakmışlar.

22616 yapisindayim. İlk önce 10'dan 11'e, daha sonra 11'den 22616'ya yükseltme ile geçtim. Yükseltmeye rağmen çok güzel çalışıyor. Performans sorunları neredeyse çözülmüş. Şu anda yaşadığım bir sorun olmadi. Yükseltme yapmama rağmen böyle performans sunduysa temiz kurulumda daha da iyi olacaktır. Tek beğenmediğim nokta ayarlar kısmını çok ortalamișlar. Önceden sola dayalıydi şimdi ise soldan ve sağdan çok boşluk bırakmışlar.

Ben 22H2 beta sürümüne geçtim ancak 6 GB RAM'li laptopumda sorunlar yaşadım RAM kullanimi arttı "onlarca kez bildirmeme rağmen bilgisayarı kapatıp açtığım zaman ekran parlaklığı düşüyor"
Diğer özelliklerinden memnunum 22h2'nin dediğim gibi küçük hatalar var ekran parlaklığı düşmesi gibi.

Ben 22H2 Beta sürümüne geçtim ancak 6 GB RAM'li laptop'umda sorunlar yaşadım. RAM kullanımı arttı. Ayrıca onlarca kez bildirmeme rağmen bilgisayarı kapatıp açtığım zaman ekran parlaklığı düşüyor.
Diğer özelliklerinden memnunum. 22H2'de dediğim gibi ekran parlaklığı düşmesi gibi küçük hatalar var.
Ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Doğal olarak parlaklık ayarı da yok. Yani o benim için bir sorun oluşturmaz diye düşünüyorum.

Peki 22H2 Beta sürümünde PUBG ve CS:GO sorunsuz çalışıyor mu? Abim bu 2 oyunu oynuyor ve sorun yaşaması hiç hoş olmaz.

Son düzenleme:
Ben 22H2 beta sürümüne geçtim ancak 6 GB RAM'li laptopumda sorunlar yaşadım RAM kullanimi arttı "onlarca kez bildirmeme rağmen bilgisayarı kapatıp açtığım zaman ekran parlaklığı düşüyor"
Diğer özelliklerinden memnunum 22h2'nin dediğim gibi küçük hatalar var ekran parlaklığı düşmesi gibi.

RAM kullanımı konusunda katılıyorum. Şu an sistemi yeni açtım ve 6.3 GB RAM kullanımı var. Lakin şunu da unutmayalım; bu bir Insider sürümü, RTM değil, haliyle arkada bir sürü telemetri hizmeti çalışıyor. Herkese yayınlandığında böyle olmayabilir.

Evet haklısınız umarım bu ekran parlaklığı kısılması sorununu çözerler ilerideki yapılarda.

RAM kullanımı konusunda katılıyorum. Şu an sistemi yeni açtım ve 6.3 GB RAM kullanımı var. Lakin şunu da unutmayalım; bu bir Insider sürümü, RTM değil, haliyle arkada bir sürü telemetri hizmeti çalışıyor. Herkese yayınlandığında böyle olmayabilir.

Peki 22616 yapısında PUBG ve CS:GO sorunsuz çalışıyor mu?

Eğer sorunsuz çalışıyorsa sizce 22616 yapısına şimdi geçilmeli mi?

CS:GO'da sorun yaşamamıştım, PUBG'yi denemedim ancak sorun olacagini sanmıyorum.
Peki sizce şimdi 22000.651 yapısından (veya bugün çıkacak Patch Tuesday güncellemesi ile gelecek 22000.xxx yapısından) 22616.1 yapısına geçmeye değer mi? Sonuçta 22H2 sürümü artık son evreye geliyor ve muhtemelen 1-2 hafta içerisinde bir ana yapı final olarak belirlenecek ve o yapıya standart toplu güncellemeler gelmeye başlayacak. O yüzden bir yandan şimdi geçmek istiyorum. Fakat bir yandan da bu hafta yeni bir yapı yayınlanma ihtimali olduğunu düşünüyorum. O yüzden de geçip geçmeme konusunda kararsızım açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı