Masaüstü gelmeden bilgisayar kapanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorsunuz ben yeni pc aldım. Diğer 9800Gt'li pc yi zaten kullanmıyorum, ve açıp içini inceleyeyim dedim :D Açdım kapağı ve işlemci fanını çıkarmadım da, yerinden oynattım, sonra yeniden takdım. Ve ramları falan çıkarıp takdım işte, ekran kartı falan. Sonra her şeyi çıkarıp yerine takdım ve kapağı kapattım; düğmeye bastım. PC açılıyor ama bir süre sonra kendi kendine kapanıyor. Windows başlatılıyor o anda kapanıyordu, ben de kapattım, biraz bekleyeyim dedim. Yarım saat sonra yeniden bastım düğmeye ama bu sefer masaüstü gelene kadar kapanmadı. Ben de sevindim düzeldi diye. Ama tam internete giriyordum ki yine kapandı. Sizce sorun ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fanını yerinden oynattığınız için veya fanın kablosu çıktığı için işlemci kısa sürede çok yüksek değerlere çıkıyor ve bu yüzden bilgisayar kendini kapatıyor. PC'yi kapatıp fanı kontrol edin. İşlemci Intel ise dört ayağın da anakarta sıkıca girdiğinden emin olun. Fan sımsıkı olmalı. Yerinden oynamamalı.

Bir diğer ihtimal ise termal macun kurmuştur ama tema ediyordur. Siz fanı oynatınca temas azalmıştır. Bu durumda kuruyan termal macun sının iletilmesini engeller. Fanı sökünce kontrol edin. Termal macun kurumuşsa yeni termal macun alıp uygulayın. Yeni macun alana kadar hiç macunsuz da çalıştırabilirsiniz ama bunu pek tavsiye etmem. Ayrıca böyle bir durumda fanın işlemci yüzeyine dümdüz ve sımsıkı temas etmesi lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı