Masaüstü işlemci değişimi

M

Mert Özdemir

Ziyaretçi
İyi günler arkadaşlar. Benim bir bilgisayarım vardı hala var ama işlemci bus hızı artırdıktan sonra pc açılmaz oldu. Overclock failed falan yazdı ekran kartıda yanmıştı zaten yeni pc mi toplayım işlemci + ekran kartı mı yenileyim core 2 duo e4500 dü işlemci zaten ekran kartıda eskiydi 7300 le. Birde güç kaynağında max 165 watt yazıyor kasa arkasında güç tüketimi 300 watt yazıyor anlamış değilim.

Atem Kaner

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Ne yapmak istiyorsunuz? Tam olarak anlayamadım?

mevsres

Megapat
En iyi cevaplar
0
Şimdi kafana göre işlemci alıp takmanı tavsiye etmem, işlemcin kötü ancak her anakart soketi her işlemci desteklemez. Senin anakartın eski bir anakart ve eski sokete sahip ve o anakarta takacağın bütün işlemciler yine düşük performanslı işlemciler.

İşlemci düşük olunca da yeni ekran kartı alırsan darboğaz olur, sistemde oyun oynayamazsın.

Kısaca o sisteme yatırım yapmak, parayı boşu boşuna çöpe atmak olur.

Atem Kaner

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Şimdi kafana göre işlemci alıp takmanı tavsiye etmem, işlemcin kötü ancak her anakart soketi her işlemci desteklemez. Senin anakartın eski bir anakart ve eski sokete sahip ve o anakarta takacağın bütün işlemciler yine düşük performanslı işlemciler.

İşlemci düşük olunca da yeni ekran kartı alırsan darboğaz olur sistemde oyun oynayamazsın.

Kısaca o sisteme yatırım yapmak parayı boşu boşuna çöpe atmak olur.
Diyor ki: Bütçeni söyle sana bir ayar çekelim. :D

mevsres

Megapat
En iyi cevaplar
0
Tabi yine de bütçesini söylesin öneririz, ben uyardım sadece. :D

Yukarı