Masaüstü mü, dizüstü mü?

Eternalist

Hectopat
Selamlar, iyi forumlar. Konuyu baştan aşağı okuduktan sonra yorum yaparsanız sevinirim. Lise 2 öğrencisiyim ve bilgisayarım 3 ay önce bozuldu. Para biriktiriyorum bilgisayar alacağım Max 10k bütçem var. Normalde her türlü masaüstü derdim. Fakat 2 sene sonra üniversite sınavı var, büyük ihtimalle de başka şehre gideceğim ve ben aldığım şeyi en az 3 yıl kullanmam gerek. Oyun için alacağım, zaten güçlü bir oyun PC'si alırsam diğer ihtiyaçlarımı da karşılar diye düşünüyorum. Bilgisayarı şu anda almayacağım, stok sorunu ve mining gibi problemleri biliyorum ve bekleyeceğim. Performans manyağım, eğer alırsam yeni nesil oyunları Full ayarlarda olmasa bile yüksek-orta ayarlarda oynamak isterim. Laptoplar performans bakımından daha düşük oluyor genelde masaüstüne kıyasla. Bu kadar parayı bir daha vermem mümkün olmayacağı için uzun süre de gitmesi gerek. Size sorum şu ikisini de kullanmış arkadaşlar varsa, ikisinin arasında aşırı derecede performans farkı var mı? Eğer piyasa düzelince bir laptop alırsam, hiç kafa yormadan istediğim oyunu oynayabilir miyim?

Son düzenleme:
Masaüstü candır, dizüstü rahatlıktır. (Masaüstü ile geniş ekrana, daha stabil sıcaklıklara ve rahat parça değişimine sahip olabilirken, dizüstü ile bilgisayarı mobil kullanılabilirsiniz. )

Yeni konular

Geri
Yukarı