Masaüstü mü, dizüstü mü?

Ahmet Hancı

Hectopat
Daha fazla  
4000-4500 TL arası bir masaüstü bilgisayar mı? Yoksa 5000-5500 TL bir dizüstü bilgisayar mı?
Yakında üniversiteye gideceğim. Eğer masaüstü olursa bazı yurt, KYK türü yerlere sokamam ama dizüstü bilgisayarı sokabilirim. İllaki üniversite yıllarımda bilgisayar önemli değil. Masaüstü almak daha mantıklı ki ben de oturduğum şehirde üniversite seçmek istiyorum. Çok kararsız kaldım ve çok saçma bir şekilde kendimi açıkladım. Ne yapmalıyım sizce herhangi bir fikri olan var mı?

Eğer kendi bulunduğun şehirde üniversite okuyacaksanız masaüstü daha iyidir her zaman ama eğer dışarıda bir üniversite okuyacaksanız kesinlikle dizüstü üniversite çok lazım oluyor vakit geçirmek ve okul için kendi fikrim tabi.

Sınav sonucunuz açıklandıktan sonra düşünün bunları. Sanırım bu sizin için bir motivasyon kaynağı şu an, hangisi diye düşünmek yerine fiyat aralığına göre en iyi dizüstünü araştırın ve en iyi masaüstü sistemini toplayın. Yani seçim yapmak yerine iki seçeceğin de enlerine yoğunlaşırsanız hem kafanızı dağıtır hem de motive olursunuz.

Ben de dizüstü tavsiye ederim.
Yaşadığımız dünyada mobil imkan ihtiyacı olabiliyor, bir arkadaşında kalıyorsun veya bir yere gitmek durumunda olabiliyorsun.

Bunu belirleyecek olan sizsiniz neden mi ? Nerede kalacaksınız yurtta mı ?Ev mi tutacaksınız ?Ailenizle mi kalacaksınız ?
Hangi üniversitede okuyacaksın üniversitenin bilgisayarları nasıl ?Autocad gibi bilgisayarla işlenen dersler alacak mısın yada sunum yapılan dersler ? Alacaksan sınavlara kendi laptobundan girmek var bide okulun bilgisayarıyla girmek var bunları düşünüp karar vereceksin.

Bu sonra karar vereceğin bir durum. Ailenin yanında kalıp bir de derslerine laptop götürme ihtiyacın olmazsa o halde masaüstü tercih edebilirsin. Yok ben ailemin yanında bile kalsam benim işimi daha kolaylaştırır dersen laptop almalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı