Masaüstü mü, laptop mu alınmalı?

Hwctor

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba, lise 2'ye gidiyorum ve sıkılınca oyun, tasarım vs. oynamayı ve yapmayı çok severim."sizden laptop mu masaüstü mü almalıyım?"sorusuna cevaplar bekliyorum hele şu zamlar gelmeden eli sıkı tutmak adına. Tüm cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, 2 belki 3 sene sonra üniversite serüvenin başlayacak. Başka şehirde okuma ihtimalini göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Günümüzde laptoplar masaüstü bilgisayarlar kadar performanslı. İlgin ve ihtiyacına göre bir laptop bulup devam etmen bana mantıklı gelen fikir. Tabii ki maliyet bütçe konularını bilmiyorum.

Zor bir karar cidden. Laptop rahatlığı diye birşey var sonuçta. Ama masaüstü de bambaşka bir dünya. Konfor seviyorsan laptop derdim.
Yaklaşık 6 7 yıl laptop kullandım çok sıkıyor oyun oynarken ama taşıması çok iyi oluyor o yüzden arada kaldım .

Merhabalar, 2 belki 3 sene sonra üniversite serüvenin başlayacak. Başka şehirde okuma ihtimalini göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Günümüzde laptoplar masaüstü bilgisayarlar kadar performanslı. İlgin ve ihtiyacına göre bir laptop bulup devam etmen bana mantıklı gelen fikir. Tabii ki maliyet bütçe konularını bilmiyorum.
30k bir bütçe var aslında laptop için.

Devamlı sabit bir yerde kullanıyorsan masaüstü. Taşınabilirlik ihtiyacın varsa dizüstü. Dizüstünün özgürlüğü bir başka.

Yaklaşık 6 7 yıl laptop kullandım çok sıkıyor oyun oynarken ama taşıması çok iyi oluyor o yüzden arada kaldım.

30k bir bütçe var aslında laptop için.

30k ya 6800H 3060 bir laptop alabilirsin gibi duruyor. Bu laptop 9600k 2060 masaüstü performansını veriyor. Karar senin. O fiyata 3070 hatta daha güçlü bir sistem toplanabilir.

Uzun seneler kullanıyım diyorsan laptop almanı tavsiye ederim ancak 3060 alma. VRAM’i 6 GB olduğu için uzun vadede sıkıntı yaratacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı