Masaüstü PC temizliği nasıl yapılmalı?

yeG

Hectopat
Merhaba bilgisayarımı alalı 8 ay oldu ve içi bayağı bir toz oldu. Ben biraz sakar olduğum için donanım parçalarını sök tak yapamıyorum. Parçaları sökmeden yüzeysel kasa içi temizliğini neyle ve nasıl yapabilirim? Bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa mutlu olurum.

Şunun gibi birşeyle yüzeysel şekilde temizleyebilirsiniz ama @ResourN~ dediği gibi de yapabilirsin.
toz-alma-aparati-pelus-anti-statik-manyetik__0270684542960135.jpg

Ben iş yerime götürüp önce kompresör ile güzelce hava tutuyorum. Sonra manyetik toz tutucuları su ile temizliyorum. Ardından fiber bezi hafif nemlendirerek hiç bir baskı uygulamadan ulaşabildiğim bütün parçaların yüzeysel silme işlemini gerçekleştiriyorum. Gayet başarılı oluyor. Ancak size tavsiyem kasa temizliğini biraz daha sık yaparsanız sizin için bu daha verimli ve faydalı olacaktır. Kolay gelsin.

Aman kardeşim yapamayacağını düşünüyorsan hiç o işe girme. Bilgili, dikkatli olmama rağmen yepyeni ASUS Maximus VIII Gene anakartımın pinlerini nasıl eğdiğimi anlamamıştım. Çok kötü bir his.

Kesinlikle katiliyorum. Parca sokme isini bende pek bilmiyorum ve karistirmamakta fayda var. Fanlara bir hava tutsan ve en azindan gozle gorulur topaklanmis toz parcalarini temizlesen bile faydasi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı