Masaüstü ve Laptop termal macun değiştirmek sıcaklığı etkiler mi?

Stok VS Sonradan Sürülen Termal Macun

• Stok Termal Macun

Oy: 0 0,0%
  • Sonradan Sürülen Termal Macun

Oy: 4 100,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

novaimpus99

Hectopat
Makaleler
2
Yeni bir bilgisayar aldık ve bu bilgisayarın termal macunun değiştirmek bizim sıcaklık değerlerimizi etkiler mi?
  1. Masaüstü bilgisayarda ne kadar etkiler ?
  2. Laptop da ne kadar etkiler ?

Yeni bir bilgisayar aldık ve bu bilgisayarın termal macunun değiştirmek bizim sıcaklık değerlerimizi etkiler mi?
  1. Masaüstü bilgisayarda ne kadar etkiler ?
  2. Laptop da ne kadar etkiler ?
Daha yeniyse değiştirmenize gerek yok fakat aldıktan 6 ay sonra değiştirmeniz ısı değerlerinizi etkileyecektir. Unutmayın fanları temizlemenin önemide çok.

Dizüstü bilgisayarda, evet, bende ısıyı düşürdü. Eski bir cihazdı, artık macunu taşlaşmıştı. Değiştirdim rahatladım. Ancak fanları da temizlemiştim. Yaklaşık 10-15 derece fark etti.

Masaüstü bilgisayarda ise, kasayı hazır aldıysanız, işlemciyle gelen sürülü termal malzeme kullanılmış olabilir. Yani adam onu temizleyip yerine macun sürmez, lap diye geldiği haliyle yapıştırır. Eğer stok termal malzemesiz bir işlemci kullanıldıysa, o zaman da düşük kaliteli macun kullanılmış olabilir.

Kısacası, stok macun ya da kalitesiz macun ile, sizin sürdüğünüz macun arasında illa bir ısı farkı olacaktır. Ne kadar az hava kabarcığı, o kadar iyi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı