Masaüstü ve oyun çözünürlüğü farklı olunca geç Alt Tab yapılıyor

nbd9

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ekran kartım yetmediği için oyun çözünürlüğümü 1600x900 yapıyorum. Masaüstü çözünürlüğü de 1920X1080 fakat böyle yapınca çok geç Alt+Tab yapıyor. Çerçevesiz tam ekran ayarı işe yaramıyor. Masaüstünü de 1600x900 yapmak istemiyorum. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu normal bir şey. Masaüstü 1080p, oyun 900p olduğudan dolayı oyundan masaüstüne veya masaüstünden oyuna geçerken çözünürlük değişiyor. Bu sırada da ekran kararır.

O zaman ya masaüstü çözünürlüğünü de 1600x900 yapmalısın, ya da oyunu 1920x1080.
Ayrıca oyunu tam ekran (ki yapman gereken de bu) oynuyorsan alt + tab biraz daha uzun sürüyor.

Bu durum bazı monitörlerde değişiklik gösteriyor diye biliyorum.
Mesela kimi monitörde sadece siyah ekran görünüyor bir başka monitörde
(galiba kalite söz konusu) önce kare bir uyarı ekranı gelip daha sonra masaüstüne atıyor bu durum sadece siyah ekranla masaüstüne geçecekken daha da uzun sürmesine neden oluyor :D

Monitörün NVIDIA ise NVIDIA Denetim Masası'na girerek eğer açıksa g-sync i kapat oyun içi çözünürlüğün masaüstü ile farklı olsa bile siyah ekran sorunu yaşamicaksın.

Eğer sizin dediğiniz gibi yapılırsa özellikle FPS oyunlarında imput lag oluşuyor. Tam ekran olmadan oynamak dezavantaj haline geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı