Masaüstü vs laptop PC

morhamsibaba

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600x RTX3060 16GB3600MHZRAM B550ANAKART 1TBHDD 500GB SSD
Meslek
Öğrenci
Ben lise 2. sınıf öğrencisiyim. Babam ile konuştum ve PC almaya karar verdik. Önce masaüstü almaya karar verdik ama babam 2-3 sene sonra üniversiteye gidersem diye laptop almamı istiyor. Sizce ne yapmalıyım?

Ben lise 2. sınıf öğrencisiyim. Babam ile konuştum ve PC almaya karar verdik. Önce masaüstü almaya karar verdik ama babam 2-3 sene sonra üniversiteye gidersem diye laptop almamı istiyor. Sizce ne yapmalıyım?

Çok taşıcaksan laptop al taşımayacaksan kasa al
Şahsen 2 sininde fiyatı ve performansı artık çok yakın olduğu için laptop alırdım

Kullanıcıdan kullanıcıya değişkenlik gösterir ancak empati kurarak söylüyorum üniversitede de kullanma gibi bir düşünceniz var ise sevmem ama güzel bir laptop alabilirsiniz.

Açıkçası bütçeye bağlı ama PC daha performanslı, üniversiteye giderken satarsınız laptop alırsınız ya da 2-3 yıl biriktirirsiniz. Uzun süreç 2-3 yıl. Hem şimdi laptop alırsanız o zaman güncel olamayacak. Performansı düşecek.

Ben lise 2. sınıf öğrencisiyim. Babam ile konuştum ve PC almaya karar verdik. Önce masaüstü almaya karar verdik ama babam 2-3 sene sonra üniversiteye gidersem diye laptop almamı istiyor. Sizce ne yapmalıyım
Ağırlıklı oyun oynayacaksan fiyat açısından da kasa mantıklı.Fakat laptop ta alabilirsn taşıması rahat sonuçta :)

Gelecekte üniversitede kullanmayı düşünüyorsan Laptop daha mantıklı. Birde eskiden masaüstü çok avantajlı oluyordu fiyat olarak ama şimdi bence bu ekran kartı piyasası yüzünden oyuncu laptoplarıyla, oyuncu masaüstüleri arasındaki avantaj farkı azaldı.

Diğer arkadaşların dediği gibi üniversite düşünüyorsan laptop yok ben sadece odamda kullanacağım diyorsan kesinlikle masaüstü.

Ekran kartı stoklarından ötürü zaten çok iyi fiyatta kovalamanız lazım masaüstünü.

Onun dışında ülkeye 2 yıl sonra eskimeyecek laptoplar bir türlü gelemedi. Ekonomik durumla alakalı pazar payı endişesinden sanırım.

İkisi de aynı para edecek, Masaüstünde laptop ile aynı performansı olan ama teknoloji olarak 1 yıl eski, fakat yüksek fps alabilirsiniz. Laptopta yeni teknoloji, fakat düşük fps yeni teknoloji sahibi olursunuz. Şu anki piyasa böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı