Masaüstümü nasıl özelleştirebilirim?

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Screenshot 2020-12-05 125937.png

Arkadaşlar iyi günler, ben masaüstümü özelleştirmek istiyorum da neler yapabilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada oyun oynarken vb. durumlarda fazla yemesini istemiyorum.

i3 10100F
GTX 1650S
8 GB RAM

Wallpaper Engine, TaskbarX ve Rainmeter önerebilirim. Ek olarak hayırlı olsun.

Öncelikle TranslucentTB'yi MS Store'dan kurmanı tavsiye ederim. Görev çubuğunu saydam yapıyor.

Arama çubuğunu sadece simgeye dönüştürmen (
1607169784164.png
) daha iyi olacaktır, diğer türlü renkler kötü duruyor.

Masaüstü simgelerini küçük boyuta getirip hepsini sola değil de buradaki gibi simetrik biçimde dizmen göze daha hoş görünecektir. (Metin belgelerini dikkate alma)
dawefarfgergwtrhgw.png

Ayrıca masaüstünde gereksiz olan kısayolların çoğunu kaldırıp görev çubuğuna eklemen daha güzel görüntü sağlayacaktır. (Örneğin bende Photoshop, After Effects, Premiere Pro; masaüstü yerine görev çubuğunda)

Bir de 1080P yerine 4K, yani 3840x2160P fotoğraf kullan masaüstü için. Az da olsa daha net görüntü sağlıyor. Örnek 3-5 fotoğraf atabilirim istersen...

Koyu renk yerine açık renk fotoğraf kullanman da daha iyi görüntü sağlar.

Ayrıca @hadwiger arkadaşımın hazırlamış olduğu rehber işine yarayabilir: [Rehber] Windows 10 Masaüstünü Özelleştirmek

Wallpaper Engine, TaskbarX ve Rainmeter önerebilirim. Ek olarak hayırlı olsun.

Bu program iyidir.
Öncelikle TranslucentTB'yi MS Store'dan kurmanı tavsiye ederim. Görev çubuğunu saydam yapıyor.

Arama çubuğunu sadece simgeye dönüştürmen (Eki Görüntüle 765672) daha iyi olacaktır, diğer türlü renkler kötü duruyor.

Masaüstü simgelerini küçük boyuta getirip hepsini sola değil de buradaki gibi simetrik biçimde dizmen göze daha hoş görünecektir. (Metin belgelerini dikkate alma)
Eki Görüntüle 765682
Ayrıca masaüstünde gereksiz olan kısayolların çoğunu kaldırıp görev çubuğuna eklemen daha güzel görüntü sağlayacaktır. (Örneğin bende Photoshop, After Effects, Premiere Pro; masaüstü yerine görev çubuğunda)

Bir de 1080P yerine 4K, yani 3840x2160P fotoğraf kullan masaüstü için. Az da olsa daha net görüntü sağlıyor. Örnek 3-5 fotoğraf atabilirim istersen...

Koyu renk yerine açık renk fotoğraf kullanman da daha iyi görüntü sağlar.

Ayrıca @hadwiger arkadaşımın hazırlamış olduğu rehber işine yarayabilir: [Rehber] Windows 10 Masaüstünü Özelleştirmek
Öncelikle herkese çok teşekkür ederim, son bir sorum var. Saatin rengini nereden değiştirebilirim?
Screenshot 2020-12-05 151638.png

Eki Görüntüle 765711
Bence gayet güzel oldu çok teşekkürler, bu arada Windows başlatıldığında başlatılmayacak ama sorun olur mu?
Windows'u her açtığınızda programı elle açmak biraz uğraştırıcı olur. Herhangi bir sorun olmaz ama kendiliğinden açılması sistemi yormaz, oldukça hafif bir program.

Geri
Yukarı