Çözüldü Masaüstümü Yenileyince "Bu bilgisayar" Yer Değiştiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AzpheduS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Masaüstümün böyle durmasını istiyorum;

asf.png

Ancak yenilediğimde veya bilgisayarı açıp kattığımda Bu bilgisayar yer değiştirip aşağıdaki yere gidiyor.

asd.png

Sildiğimde tekrar geri gelmiyor ama silmek istemiyorum. Nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşe yaradı teşekkürler.
Eğer konuyu soru olarak açtıysanız önceki mesajımın yanındaki tik işaretine tıklamayı unutmayın. Bu, mesajımı çözüm olarak işaretleyecektir. Eğer konuyu soru olarak açmadıysanız, konuyu "diğer" olarak raporlayıp "Daha fazla bilgi" bölümüne konunun çözüldü olarak işaretlenmesini istediğinizi söyleyiniz.

Öncelikle masaüstündeki bu bilgisayar ikonunu çöp kovasına attım(isterseniz silin ama ben bir sıkıntı çıkarsa diye oraya attım).Sonra bu bilgisayara girip bu bilgisayarın kısayolunu çıkarttım, onu masaüstüne attım ve isiminin sonundaki "-kısayol" yazısını sildim, sonra düzeldi

Eğer masaüstünüzdeki "Bu Bilgisayar" simgesi kısayol ise (değilse de çalışır) silin ve alta yazmış olduğum adımları takip edin.

ÇÖZÜM:
Masaüstüne sağ tık > 'Kişiselleştir' (Personalize) > 'Temalar' (Themes) > 'Masaüstü Simge
Ayarları' (Desktop Icon Settings) > 'Masaüstü Simgeler' kısmında masaüstünüzde
gözükmesini istediğiniz simgeleri seçin (Bu Bilgisayar dahil). İlk olarak en alttaki kutucukta ('Allow themes to change desktop icons') varsa tiki kaldırın.
'Uygula '(Apply) diyerek masaüstüne gelin ve şu adımları takip ederek tamamlayın işlemi:
View > Auto Arrange Icons

Yeni konular

Geri
Yukarı