Masaüstünde internet hızlıyken laptopta yavaş nedendir

Kablosuz bağlıyorum modemin dibinde duruyorum. Masaüstü saniyede 2 mb indirirken laptop 300 kb indiriyor. Laptob'um Msi ge60.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde ethernet kablosu kullandığın içindir. Ethernet kablosu yüksek bir bağlantı sağlaman için en önemli bileşendir.

Wifi havadan iletişim kurduğu için düzenli ve güzel ağ bağlantısı yapamaz. Kablolu internet sağlam ve dinamik bir bağlantısı vardır.

Alakası yok bence. Bizim 8 Mbit bağlantımız var. Benim odamla modem arasında birkaç duvar var ve modemin hemen üstünde televizyon var (sinyalin bir diş düşmesine sebep oluyor). Ama ben interneti son hızda kullanabiliyorum.

Bence modeminizi değiştirin.

Alakası yok bence. Bizim 8 Mbit bağlantımız var. Benim odamla modem arasında birkaç duvar var ve modemin hemen üstünde televizyon var (sinyalin bir diş düşmesine sebep oluyor). Ama ben interneti son hızda kullanabiliyorum.

Bence modeminizi değiştirin.
Eğer ikisi de yavaş olsaydı modem ve kablodan kaynaklanıyor diyebilirdik. Ama sadece laptopta yavaş olduğu için bu olay doğal. Çünkü WiFi interneti havadan çekiyor.

Modem kaynakli da olabilir, birde laptobu da ethernet girisinden baglayip denedin mi? Sorun kabloluda devam ederse laptob'da virus benzeri bir sorun olabilir diye düşünmekteyim.

Wireless olarak 3 megabit alıp kablo ile 20 megabit alması modeme uzaklık yada kablo-kablosuz farkından doğan bir durum olamaz. Muhtemelen sinyali bozan bir durum var. Modem arayüzüne girip sinyal kanalını bir değiştirin.

Wireless olarak 3megabit alıp kablo ile 20 megabit alması modeme uzaklık yada kablo-kablosuz farkından doğan bir durum olamaz. Muhtemelen sinyali bozan bir durum var. Modem arayüzüne girip sinyal kanalını bi değiştirin.

Benim de söylemeye çalıştığım şey buydu. Kablosuz ile kablolu arasında çok uçuk bir fark olamaz...

Eğer 2 side yavaş olsaydı modem ve kablodan kaynaklanıyor diyebilirdik. Ama sadece laptopta yavaş olduğu için bu olay doğal. Çünkü WiFi interneti havadan çekiyor.

Belki de modemin yaydığı sinyalle ilgili bir sıkıntı vardır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı