Masaüstünde ki klasörlerim silindi

snrkaan

Kilopat
Makaleler
6
Merhabalar bugün bilgisayarı açtığımda bir şokla karşılaştım. Masaüstünde duran tüm klasörler silinmiş. Programlar duruyor ama klasörler, Word, PDF dosyalarının hepsi gitmiş. Proje dosyalarım da gitmiş komple hepsi masaüstündeydi. Bunları nasıl geri getirebilirim ve bu neden olur? Windows 10 2004 sürümü kullanıyorum.

Sistem Geri Yükleme noktası bulun ve ona gidin. Ama en yakın tarihli geri yükleme noktasına gidin. Aşırı eskiyse hiç gitmenize gerek bile yok.

Silindi mi? Yoksa masaüstünde görünmüyor mu?
Silindiyse zaten yukarıda yazılmış, ama önce silinip silinmediğinden emin olun.

Silindi mi? Yoksa masaüstünde görünmüyor mu?
Silindiyse zaten yukarıda yazılmış, ama önce silinip silinmediğinden emin olun.
En son kullanılan dosyalardan tıkladığım da "Bu dosya taşınmış veya silinmiş olabilir, belirtilen yol bulunamıyor" gibi hata veriyordu. Sistem geri yükleme yaptım ancak dosyaların yarısı kadarı geri geldi. Geri yükleme yaptığım tarihte bu dosyalar vardı bende.

Olayı anlamadan geri yükleme yapılmaz. Dosyaları karıştırdığı için kurtarma yazılımları da çok işe yaramayacaktır. Geçmiş olsun artık. Ne yaptığınızı bilmeden nasıl olduğunu bilemeyiz. Hiçbir işlem yapmadan yazsaydın nedenini çözebilirdik. Geçti artık.

Uzun bir kurcalama ile önemli olanları buluta yedeklediğimi keşfettim. Ancak neden durduk yerde böyle bir şey olduğunu merak ettim açıkcası. Artık her şeyi yedeklemek zorunluluk oldu.

Geri
Yukarı