Çözüldü Masaüstünde sağ tık donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

merxtk

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Windows 11 kullanıyorum. Monster Tulpar T7 20.3 laptop kullanıcısıyım. Masaüstün de herhangi bir boş yere sağ tıkladığımda imleç yuvarlak oluyor, dönüyor ve öyle kalıyor. Masaüstünde bulunan simgelere tıklanmıyor. Altta bulunan simgelerden her şeyi açıp girebiliyorum. Sadece masaüstüm donuyor. Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar selamlar. Windows 11 kullanıyorum. Monster Tulpar T7 20.3 laptop kullanıcısıyım. Masaüstün de herhangi bir boş yere sağ tıkladığımda imleç yuvarlak oluyor, dönüyor ve öyle kalıyor. Masaüstünde bulunan simgelere tıklanmıyor. Altta bulunan simgelerden her şeyi açıp girebiliyorum. Sadece masaüstüm donuyor. Bilgisi olan var mı?

Ayrı olarak Görev Yöneticisi'nden Windows gezginini yeniden başlattığımda her şey tıklanır oluyor. Sadece sağ tık yapınca donma oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Ayrı olarak Görev Yöneticisi'nden Windows gezginini yeniden başlattığımda her şey tıklanır oluyor. Sadece sağ tık yapınca donma oluyor.

Arkadaşlar sorunu çözdüm aynı sorunu yaşayan olursa diye ben çözümü atıp konuyu bırakayım.
Windows + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Arkadaşlar sorunu çözdüm aynı sorunu yaşayan olursa diye ben çözümü atıp konuyu bırakayım.
Windows + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Çözüm
Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Görüntü + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Görüntü + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Bu yöntemle sorun çözülürse çözüldü olarak işaretlersen sevinirim.
Kaynak

Geri
Yukarı