Masaüstünden laptopa geçilir mi?

17" notebooklar yaygın sayılır ayrıca istediğim zaman thunderbolt ile 3 monitör (daha fazlası da mümkün) bağlayabiliyorum.

Performans olarak bir tık düşük ama zaten high-end bir notebooktan bahsediyorsak pek önemi yok ben i7 10750h ve RTX 2060 kullanıyorum, masaüstündeki aynı çiplere göre %5-10 civarı daha az performans verir elbette ama örneğin i7 yerine i9 RTX 2060 yerine RTX 3070/3080'li notebook da alınabilir. Performans olayı Nvidia'nın GTX 10 serisinden sonra çözüldü notebooklarda. İşlemci tarafında da AMD'de 2 yıl önce 8 çekirdek standart oldu Intel tarafında 2 yıl önce 6 çekirdek i7'ler standart oldu.

Kısacası masaüstü çok hantal ve gereksiz hale geldi.
25 inç bir monitör bile olsa ordan 17 inç e geçince gerçekten ufak geliyor hocam bu arada bende satıp laptop a geçeceğim zaten sistemi ama biraz keyfi bir durumdan

2060 Max-P'den 3070 Max-P'ye kadar. (3070 dahil) minimal farklar oluyor performansta.
%5/10 maksimum, hatta 3060'da sadece 2 FPS bile oynayabiliyor çoğu oyunda.
Önemli olan soğutma ki artık çoğu oyuncu laptopu çok güzel soğuyor. Şahsen şuan kullandığım cihaz işlemci de 80 geçmiyor.
Senin durumunda geçmezdim ben. 12500'e senin masaüstüne göre pek düzgün laptop yok ki attığın cihazlar 9.nesil işlemcili ve GL Leopard'da W olarak düşük.

17 inç bir monster abra serisinden bir şey almayı düşünüyorum şuan da varmı bilginiz monsterlar ile alakalı

Hiç kullanmadım. Thunderbolt desteği olan Intel bir notebook öneririm, istediğiniz kadar monitör bağlayabilirsiniz, giriş çıkış olarak masaüstünden farkı olmaz.

Hocam parçaların tekil fiyatını yazmışsınız ama İtopya gibi sitelerde 10k ya 3060'lı PC'ler satılıyor kimse almaz o paraya sizden o bilgisayarı. Ayrıca sıfır fiyata satmaya çalışıyorsun hatta üstüne 500TL ekliyorsun 2. el olduğu için ucuza koyman gerekir. O PC'yi 7Kdan fazla paraya alacak birini bulamazsın.
Sıfır fiyata değil, 2. el fiyatı, ayrıca hangi sistem o fiyata satılıyor gösterir misiniz?
Eğer sürekli taşıman gerekiyorsa al ama değilse kal kesinlikle.
Yazın taşırım sadece onun dışında full evdeyim.

Geri
Yukarı