Masaüstüne Upgrade mi Yeni Laptop mu?

BirEfe

Hectopat
Daha fazla  
i3 7100F ve 1050 Ti bulunduran bir masaüstü bilgisayarım var. Oyun geliştirme işine merakım var veya direk bu bölümü ya da bilgisayar mühendisliği gibi bir bölümü okumayı planlıyorum. Henüz liseye gidiyorum. Ekran kartım henüz yetersiz performans vermedi ancak işlemcinin eski, RAM'in düşük oluşunun ve SSD'nin olmayışının yavaşlığını hissediyorum. Bu üçlü ve anakartı yaklaşık 6-7 bin liralık yükseltmek gibi bir planım var. Ancak üniversitede lazım olursa kullanacak laptopum olmadığını fark ettim. O yüzden sizlere soracağım şu eğer zorlarsam 16-17 bin liralara kadar çıkıp yeni bir laptop mu alayım yoksa mevcut masaüstünü mü upgrade edeyim?
(Eğer masaüstünü upgrade edersem şu an alacağım işlemciye göre seneye ekran kartı almayı planlıyorum.)

Performans olsun diyorsanız upgrade yapabilirsiniz ama yok hem oyun iş o şu bu diyorsanız satıp laptop almanız sizin için daha iyi olur. Çünkü üniversitede laptop lazım oluyor.

Üniversite öğrencisi olacaksanız ve eve çıkamam yurda giderim diyorsanız kesinlikle notebook öneririm.

Üniversite sınavına girmedim henüz. Ankara'da yaşıyorum ve derslerim de iyidir o yüzden yurt durumu olmaz diye düşünüyorum çünkü hayalimdeki üniversiteler zaten burada. Ancak bu sınavlar hakkında da kendinden emin konuşmamak gerek galiba.

Şu anlık işlemci vs upgrade'i yapıp ekran kartını hiç upgrade etmemeyi ve eğer gerekirse o paraya laptop almayı planlıyorum. Yine de buna benzer bi durumla karşı karşıya gelmiş abilerim varsa bu konuda onların da görüşlerini dinlemek isterim.

Performans olsun diyorsanız upgrade yapabilirsiniz ama yok hem oyun iş o şu bu diyorsanız satıp laptop almanız sizin için daha iyi olur. Çünkü üniversitede laptop lazım oluyor.
Satamam çünkü kendimden küçük kardeşim var ve eğer ailem paralarını bana harcarlarsa onun bilgisayar gibi bi nimetten ayrı kalmasını istemem. Ama yaz aylarında vs. çalışıyorum. Yukarıda belirttiğim gibi 16-17 bin liralık bi laptop uzun süreli yeterli olmaz mı sizce?

Son düzenleme:
Satamam çünkü kendimden küçük kardeşim var ve eğer ailem paralarını bana harcarlarsa onun bilgisayar gibi bi nimetten ayrı kalmasını istemem. Ama yaz aylarında vs. çalışıyorum. Yukarıda belirttiğim gibi 16-17 bin liralık bi laptop uzun süreli yeterli olmaz mı sizce?
Yeterli olacağını düşünüyorum,yeni konu açarak bütçenize en uygun laptopları bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı