Masaya vurduktan sonra bilgisayar dondu

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Masaya vurdum. (LoL oynamıyorum, sinirden değil yenidena şarkısına eşlik ediyordum :D :D :D) birden bilgisayar dondu ve kulaklıktan "dırırırırrırırırırı" bilen bilir eskiden hani HDD'ler böyle yapardı aynı onun gibi ses geldi. Ben de reset attım PC'ye, bir el CS girdim sadece bir yerde FPS'im düştü onun dışında bir sorun olmadı. Şu an OCCT ile test yapacağım 15 dakika ( ekran kartı için ) M.2 SSD kullanıyorum ayriyeten depolama için HDD'de var. Acaba ekran kartı mı yerinden oynadı da böyle bir şey oldu? Ama yerinden oynasa şu an bunu yazmıyor olurdum. Bir de kasa aşağıda, kasa sağ hem elimle vurdum masaya hem bacağımla yukarıya doğru. Yenidena adamı delirtir oglim. Bir şey olmuş mudur? OCCT dışında yapmam gereken başka bir şey var mı? HD Tune ile disklere test yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içine bakın parçalar yerinden oynamış mı diye. Özellikle anakart ve HDD'yi kontrol edin.
Ben de düşündüm de yerinden oynasa şu an yerimde duramam.
HDD zarar görmüş olabilir.
HD Tune ile M2 SSD'yi test ettim sorun yok sıra HDD'de.
Şu an düzgün çalışıyorsa takıl, sorun yok.
Ek olarak;
vssvsv.PNG

Yine bir sorun gözükmüyor, CS yoldaş girdim normal oynadım.
HDD'ye bakın derim bende de olmuştu kabloları kontrol edin çıkmış olabilir.
Kabloları yerinden oynasa HDD'yi kullanamam ki, doğru değil mi? Şu an HDD'ye dosya aktarımı yapabiliyorum. Sağlık durumu iyi görünüyor. Benchmark testi; ( 100 GB boş alan var, sıcaklık 30 derece, Seagate Barracuda 1 TB 64 MB )
xs.PNG

Ben de düşündüm de yerinden oynasa şu an yerimde duramam.

HD Tune ile M2 SSD'yi test ettim sorun yok sıra HDD'de.

Ek olarak;
Eki Görüntüle 846510
Yine bir sorun gözükmüyor, CS yoldaş girdim normal oynadım.

Kabloları yerinden oynasa HDD'yi kullanamam ki, doğru değil mi? Şu an HDD'ye dosya aktarımı yapabiliyorum. Sağlık durumu iyi görünüyor. Benchmark testi; ( 100 GB boş alan var, sıcaklık 30 derece, Seagate Barracuda 1 TB 64 MB )
Eki Görüntüle 846521
Takıl hocam, bak keyfine. Bir şey olduysa zaten anlayacaksın şu an hiç endişe etme, tereddüte girme. Sorun varsa zaten yakında anlarsın. Üstelik olmadığına da eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı