Çözüldü Masaya vurduktan sonra bilgisayar kapandı ve onarım ekranı gelmeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erwnn

Picopat
Daha fazla  
Birkaç saat önce oyun oynarken sinirlenip gamepadi sert bir şekilde masaya vurdum. Vurduktan sonra monitör dondu ve bilgisayardaki sesler kesildi. Bilgisayarı kapatıp yeniden açmak istediğimde ise onarım ekranı geldi. Defalarca yeniden başlat, kapat ve yeniden başlat yapmama rağmen açılmadı. RAM ve diğer bileşenleri temassızlık olabilir diye kontrol ettim ancak onarım ekranı gelmeye devam ediyor. Şifreyi bilmediğim için de güvenli moda giremiyorum. Hata kodu: srttrail.txt
(Daha önce de böyle bir olay yaşadım ancak bir kez yeniden başlat yaptıktan sonra sorun çözüldü)

Eğer bilgisayarınızda şifre yoksa Güvenli Mod'a girerken şifre girme kısmında boş bırakıp ileri diyebilirsiniz. Bu şekilde Güvenli Mod'da başlatmayı deneyebilirsiniz.

Birkaç saat önce oyun oynarken sinirlenip gamepadi sert bir şekilde masaya vurdum. Vurduktan sonra monitör dondu ve bilgisayardaki sesler kesildi. Bilgisayarı kapatıp yeniden açmak istediğimde ise onarım ekranı geldi. Defalarca yeniden başlat, kapat ve yeniden başlat yapmama rağmen açılmadı. RAM ve diğer bileşenleri temassızlık olabilir diye kontrol ettim ancak onarım ekranı gelmeye devam ediyor. Şifreyi bilmediğim için de güvenli moda giremiyorum. Hata kodu: srttrail.txt
(Daha önce de böyle bir olay yaşadım ancak bir kez yeniden başlat yaptıktan sonra sorun çözüldü)

Öncelikle mekanik disk kullansanız darbe kaynaklı diyebilirdik. Ancak şu anki tahminime göre, PSU Power kablonuzun slotunda oynayıp oynamadığını kontrol edin, eğer oynuyorsa ani güç kesintili bir problemdir tahminen format çözüm olur, eğer ki aynı gün veya bilgisayarı kapatmadan önce sürücü güncellediyseniz dediğiniz gibi güvenli mod veya başlangıç onarma ayarı çözüm olabilir. Eğer sorun PSU kaynaklı ise en az 80+Bronze ve akım korumalı priz almanızı tavsiye ederim ciddi bir hasara yol açmadan. Aynı şekilde darbe kaynaklı olarak RAM'lerde sorun olmuş olabilir güvenli moda girerseniz Windows bellek tanılama başlatabilirsiniz arama bölümüne yazarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı