Masaya Vurulan Yumruk Sonrası Açılmayan PC

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün sabah CSGO oynarken çok sinirlendim ve masaya yumruk attım. Ardından bilgisayar dondu ve geri açmaya çalıştığımda 2-3 saniye fanlar dönüyor kapanıyor ve aynı şeyler rutin olarak devam ediyor. Kasa masanın üstünde değil kasaya herhangi bir darbede vermedim sadece masaya vurdum. Alakası ne bilmiyorum ama masamın üstünde sadece hoparlör var ve bu yüzden ondan şüphelendim. Sizce sebebi nedir ?

Sistem özelliklerim:
  • R9 280x
  • 650 w corsair psu
  • i5 4460 işlemci
  • 8 GB RAM
@Recep Baltaş abi yardım edebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle merhaba Seyfettin kardes. Bir daha ole yapma derim. Masaya yazik :D. Neyse saka bir yana ilk önce kasanin power kablosunu kontrol et sıkı gine. Sonra ac kasayi ana karta bali olan tum kablolari sıkı gine kontrol et. SSD, HDD ekran karti ana kart CPU Fan guc dugmesi baglantilarini... Sonra fisi tak. Bu islemleri kasa kapali ve fisi cikarmis olarak yap. Sonra cevap yaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bir seferinde masaya mausu vurmuştum sert şekilde birden o aklıma geldi. Tabi kullanılmaz hale geldi.:neşeli: Bu arada geçmiş olsun umarım problemin çözülür.

Negatif enerjin kasaya dokundu :D
Sarsıntı yaptığın için kasanda bulunan bir gevşek parça kopmuş olabilir.

EDİT: Recep abi demiş zaten :D

Kasa ve masa durumunu görsel olarak bilmediğim için fazla bir şey diyemem. Ancak masa altında kablolar geçiyorsa zarar görmüş olabilir hoparlör demişsin onun kablolarını çıkar fişi dahil. Diğer öneriler yukarıda zaten yazılmış Kasa içi donanım ve fan bağlantılarını kontrol edip en son cmos reset yapıp bios'a girin. Bios default yapıp kaydedip çıkın.
Bu arada ŞİDDETE HAYIR :)

Merhaba arkadaşlar. Bugün sabah CSGO oynarken çok sinirlendim ve masaya yumruk attım. Ardından bilgisayar dondu ve geri açmaya çalıştığımda 2-3 saniye fanlar dönüyor kapanıyor ve aynı şeyler rutin olarak devam ediyor. Kasa masanın üstünde değil kasaya herhangi bir darbede vermedim sadece masaya vurdum. Alakası ne bilmiyorum ama masamın üstünde sadece hoparlör var ve bu yüzden ondan şüphelendim. Sizce sebebi nedir ?

Sistem özelliklerim:
  • R9 280x
  • 650 w corsair psu
  • i5 4460 işlemci
  • 8 GB RAM
@Recep Baltaş abi yardım edebilir misin?
Sorunun giderildi mi ? Aynı şeyi bende yaşadım iki aydır sorunu bulamıyorlar ve bulamıyorum kafayı yiyeceğim.

Geri
Yukarı