Çözüldü Masaya vurunca kasadan zır zır ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emri

Nanopat
Yer
Başakşehir, Istanbul
Arkadaşlar, sistem daha 3 haftalık masanın üzerinde duruyor. Kasa altında da çekmece var. Çekmeceyi açarken değil de kapatırken kasadan zır zır ses gelip kesiliyor. Hafif masaya vurduğumda da öyle. Bu neden oluyor?

Çözüm
Hocam sorunu çözdüm; ses PSU'dan geliyor masaya vurunca falan PSU fanı hareket edip ızgaraya çarpıp hafif bir ses çıkarıyor.

efeq15

Decapat
Makaleler
2
Yer
Buca'daki küçük evde.
Arkadaşlar, sistem daha 3 haftalık masanın üzerinde duruyor. Kasa altında da çekmece var. Çekmeceyi açarken değil de kapatırken kasadan zır zır ses gelip kesiliyor. Hafif masaya vurduğumda da öyle. Bu neden oluyor?

Nedenini bilmiyorum ama telaşlanacak bir şey yok denedim bende de oldu.

Berqorht

Picopat

Kankam hiçbir şey olmaz ben bazen ses gitsin diye kasaya vuruyorum.

Ellie Williams

Gigapat
Makaleler
8
Kasanın sacı inceyse, hareket ettirince titriyor olabilir.
Ses gelen yeri öğrenip bize belirtirseniz daha yardımcı olur.

Makaleler
1
Yer
Kaer Morhen
Birden fazla ihtimal var, @Ellie Williams'ın dediği gibi kasanızın kendisi titriyor olabilir, bilyesi çok da sağlam olmayan bir fanınız varsa o bir süreliğine sürtüyor olabilir herhangi bir yere. HDD'den geliyor olabilir. PSU ile alakalı olabilir.

Yukarı