Masaya yavaşça bile vursam PC donuyor

Ömer DUMAN28

Decapat
Yeni topladigim 7Klik PC masaya kasaya herhangi temasimda garip bir şekilde dönüyor, tüm kabloları kontrol ettim. HDD yok PC'de HDD temasta etkileniyor, yazmanıza gerek yok.

Bu sıkıntı dediğim gibi depolama birimi sıkıntısı, kabloları ve birimin etrafını kontrol edin.
Kasa açıkken vurun bir de tam olarak sorunun nereden olduğunu bulabilirsin.

Bu sıkıntı dediğim gibi depolama birimi sıkıntısı, kabloları ve birimin etrafını kontrol edin.
Kasa açıkken vurun bir de tam olarak sorunun nereden olduğunu bulabilirsin.
Şöyle birseyde var kasa yan yattığı zaman vurunca dönmüyor ama düz bir şekilde durunca hafif vursam bile donüyor
Kasa yan yatınca donmuyor ama dikey durunca masaya dokunsam donuyor

Şöyle birseyde var kasa yan yattığı zaman vurunca dönmüyor ama düz bir şekilde durunca hafif vursam bile donüyor
Dönüyor derken donuyor demek istedin sanırım yazını düzenle kısıtlama yemeni istemem.
Eğer yan dururken bir sıkıntı oluşturmuyorsa demek ki vurduğunda bir şeyler yerinden oynuyor ki sıkıntı çıkarıyor iyice kontrol edin dediğim gibi.

Statik elektrik zıplıyor olabilir bir ihtimal.
Bana bir yerden ulaşabilirmisiniz sizinle konusalim çok minnettar kalırım
Monitör, varsa dönüştürücü kaynaklı olabilir. Kabloları kontrol edin, varsa başka görüntü kablosu ile deneyin. Ayrıca arkadaşların dediklerinin hepsi mantıksız.
kasayı yan yatırınca sıkıntı olmuyor ama kasayı dikey düz tutunca masaya dokunsam hafif vursam PC donuyor siz biliyor gibisiniz yardımcı olabilirmisiniz işletim sistemi SSD de 465 GB 2GB OKUMA YAZMA HİZİ

Son düzenleme:
Topraklamalı bir yerde deneyin. Yazılımsal veya donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Belki güç kaynağı ve anakart gibi içimden yüksek güç geçen parçalarda sorun olabilir, yerel bilgisayarcıya gösterip sonucu buraya yazın derim.

Geri
Yukarı