Maske önerisi

AirLife

Hectopat
Katılım
20 Mart 2017
Mesajlar
2.095
Makaleler
4
Çözümler
5
Maskeye bu kadar güvenme. Bir doktor da "virüs maskelere yapışabiliyor" diyordu. En kralını da alsan mesafe gibi kurallara uymadıktan sonra maskenin önemi kalmaz. O yüzden 50'li bir maske kutusu alarak günlük bir tane kullan at. Ama mesafeye, dokunduklarına dikkat et.
 

Batina

Kilopat
Katılım
14 Mart 2015
Mesajlar
3.291
Çözümler
9
Bazıları 2 cerrahi maske takıyor. Bu arada virüsün gözlerden de bulaştığını biliyoruz. Ama buna pek dikkat edilmiyor. Tam koruyucu yüz siperliklerinden almıştık ama her zaman takmıyorum. İnsanların yoğun olduğu yakın temas edeceği yerlerde takmak faydalı olabilir. Yada şeffaf koruyucu bir gözlük olabilir.

Şu makaleyi okumanızı öneririm.


Şöyle bir ürün var. Gvs P3 diye de geçiyor.


Virüs korumada en etkili filtrasyona sahip olduğu söyleniyormuş. Yorumlarına bakabilirsiniz gerçi yorumlar ne kadar gerçek bilemiyoruz. Bunun dışında yedek filtreleri 80 liradan başlıyor. Bunu alıp yanında da şeffaf gözlük takılabilir. Yada aynı filtrasyonu yapan başka bir ürün de olabilir. Tam korumalı da olabilir. Ancak nefes alıp vermesi ne kadar rahat ve filtre ömürleri ne kadar bilmiyorum.

Makalede çok da gerekli değil gibi anladım ben. Hem daha masraflı gibi görünüyor. Kullanımı da ne kadar uzun süre rahat götürür bilemiyorum.

Ben çok gerekli görmüyorum. Tavsiyem cerrahi maskelerin iyi olanlarından 2 tane üst üste tak bir de gözlük veya siperlik alıp takarsan yeterli olur.

Abim bu şekilde kullanıyordu. Çalıştığı şirkettekilerin bazıları korona olmuştu ama ona bulaşmamıştı.

Ekleme :

Bu arada ben de yeni araştırıyorum. Şu videoları buldum. Eskiden bu maskenin fiyatı da daha ucuzmuş. Yedek filtreleri de daha ucuzmuş. Yani videoda ortalama 1 ay kullanılabilir diyorlar. Eğer öyleyse aydan aya filtre değiştirmek mantıklı olabilir. Tabi yine de daha pahalıya gelecektir.Tabi bir de bu ürünlerin orijinal olup olmama gibi durumu da söz konusu olsa gerek.
 
Son düzenleme:
Yukarı