Mass Effect 3'e Önceki Save'ler Nasıl Aktarılır?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Mass Effect 3 oyununa başlarken daha önceki oyunlardan kalan kayıt yani save dosyalarınızı oyuna aktarmayı ihmal etmeyin. Aktarmayı başarmanız için önceki oyun yani Mass Effect 2 bittikten sonra oyunu kaydetmiş olmanız gerekiyor.

Mass Effect 3 oyuna başlarken size save dosyalarını içeri aktarma seçeneği zaten sunacaktır. Mass Effect 2'de çalışan, oyunun Launcher'ı üzerinden Configuration kısmına girerek Save Import yapabilme özelliği şu an Mass Effect 3'te gözükmüyor. Oyunu kurduğunuzda oluşan My Documents ya da Türkçe Belgelerim altında bioware/masseffect3 klasörüne benzer bir şekilde belgelerim/bioware/masseffect2/save/ klasörü oluşturup (ME2'yi kaldırmadıysanız halen oradadır zaten) içine eski save dosyalarınızı atıp aktarım yapabilirsiniz.

Ben şimdi tam anlamadım. Mass effect 2'nin save dosyası yerinde mi dursun yani? Belgelerim/Mass Effect 2'nin save bölümünde. Yoksa bu save dosyasını Mass Effect 3'ün save bölümüne mi atayım ?

Evet Mass Effect 2'nin dosyaları yerinde dursun, Mass Effect 3'ü kurunca oradan verilerin yeni oyuna aktarılacak kısmını alacak, savelerin tamamını değil. Mass Effect 3 save klasörüne koymayın, çalışmaz.

Dostum bende %100 başarı oranı ile ME 2 saveleri var. Fakat ME 1 de Mavi güneş liderini bulamadigim için ve Prothean dnası toplayamadığım için ME 2 de Mavi güneş liderini takıma katamadım ve ME 3 de bize yardim edemiyor ve kumandan ölüyor. :cry: Kumandanı kurtarabilen varmı acaba?
Nerden nereye geldim. İstersen saveleri sana verebilirim kardeşim.

Kardeş bana save dosyalarını atabilir misin? ben zamanında yedek almamışım ME2 save si arıyorum yabancı siteden buldum görmedi. Senden alabilir miyim acaba

Akşam yurda geçtiğimde atarım. MassEffect 1'den Wrex yaşıyor, ölen bazı takım arkadaşlarımızı kurtardım ve MassEffect 2'deki hiç bir takım arkadaşım ölmedi. Oyundaki karakterim bayan. Erkek arkadaşı Garrus VAKARİAN. Bütün bunlar size uyuyorsa kayıtları gece 11-12 arası yollayabilirim. Ayrıca MassEffect 3'ü %100 başarı ile bitirdim ve Reaper'leri kendi kontrolüme aldım. :) Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı