MasterBox TD500 sistem RGB sorunu

NeocruZZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle, kasamda RGB aydınlatma ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Bileşenler şu şekilde:
Kasa: COOLER MASTER MasterBox TD500 Mesh ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA
Egzoz Fan: COOLER MASTER SickleFlow 120 ARGB 120mm Fan | ITOPYA
Kasamın kendisine ait olan 1 adet controller bulunmakta. Kasamın önündeki 3 fanı bu şekilde tek bir yere bağlayabiliyorum. Asıl sorun ise ben kasaya 1 adet egzoz fan taktım ve bu fanın yalnızca güç bağlantısını yaparak aydınlatmasız bir şekilde çalışmasını sağladım. Öncelikle sanıyorum ki kasanın önündeki 3 fanı ve arkadaki 1 fanı tek bir çıkışa getirmem için:
Cooler Master RGB Led Kontrol Cihazı | ITOPYA bu linkteki cihaza ihtiyacım var. Şimdi gelelim diğer soruna. Anakartımın üzerinde Aura Sync üzerinden ledleri kontrol edebilmek için bağlantı yapmam gereken yerde 4 adet pin var fakat bütün fanların girişleri de çıkışları da ismini bilmediğim için 1 boşluklu 3 pin. Görsel bulamadığım için şu şekilde anlatayım. 2 pin var 1 pinlik boşluk var ve ardından 1 pin daha var. Girişleri de çıkışları da bu şekilde. Benim ne almam ve ne yapmam gerekiyor bu durumda? Demek istediğim tam olarak anlaşılmaz ise görsel talep edebilirsiniz. Yüklemeye çalışırım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğim giriş beyaz renkteki aura girişi. Fanlarımı oraya bağlarsam program üzerinden senkronize çalıştırabiliyorum.
Dostum o port sadece RGB destekliyor. Adreslenebilir RGB desteği yok. RGB bağlantılarının 3 pin olduğunu söylüyorsun. Normal RGB konnektörü 4 pinli olur.

Aynı problemin benzerini bende yaşıyorum, sadece anakartım farklı diğer bileşenler aynı şekilde. Tek bir tane ARGB çıkışı var anakartta ve bunu çoğaltmam gerekiyor. Umarım bilen arkadaşlar vardır ve bizlere yardımcı olur bende kafayı yemek üzereyim.

Dostum o port sadece RGB destekliyor. Adreslenebilir RGB desteği yok. RGB bağlantılarının 3 pin olduğunu söylüyorsun. Normal RGB konnektörü 4 pinli olur.
WhatsApp Image 2020-10-29 at 00.12.27.jpeg

Fotoğraftaki beyaz 4 pin olan anakartın üzerinde. Fanlarımın bağlantılarını buna yapmam gerekiyor fakat fanlarımın girişleri 3 pin. Bağlantıları bu beyaz yere yaparsam aura sync üzerinden diğer bileşenlerim ile senkronize edebileceğim. Bunun için bana dönüştürücü gibi bir şey gerekiyor sanırım. Söylemek istediğim bu.

Eki Görüntüle 718495
Fotoğraftaki beyaz 4 pin olan anakartın üzerinde. Fanlarımın bağlantılarını buna yapmam gerekiyor fakat fanlarımın girişleri 3 pin. Bağlantıları bu beyaz yere yaparsam aura sync üzerinden diğer bileşenlerim ile senkronize edebileceğim. Bunun için bana dönüştürücü gibi bir şey gerekiyor sanırım. Söylemek istediğim bu.
Fanlarınız ile anakart üzerindeki RGB sistemi aynı olmadığı için kontrol edip eşitleyemezsiniz. Biri standart RGB portu (anakart üzerinde bulunan) diğeri ARGB konnektörü (fanlarda bulunan). Her 2'side farklı şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı