Mastürbasyon bağımlılığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba çok fazla masturbasyon yapıyorum ve gusülü de yetiştiremiyorum. Bazı günler 3-4 gün dayanabiliyorum ama ondan sonra 1 hafta günde 3-4 kez diye devam ediyor. Çok fazla zevk de almıyorum ama hayatımda tek zevk veren şey o.
Mastürbasyon faydalı bir şey ama o da bir yere kadar her şeyi kararında bırakmak lazım :).

Bir de taktik verip daha da yaz mıyım? Mesela bugün yatınca dua et Allah'a abdestli yat ve şunu düşün bir soru sorucam ona göre yazarım yaptıkan sonra pişman oluyor musun? Oluyorsan sıkıntı.

Eğer pişman oluyorsan kendine şöyle de bunu yapmamam lazım yapınca yine pişman olucam 2 saniyelik bir zevk için değecek mi? Ve kafanda şu olsun mesela banyoya giriceksin şöyle düşün kendin şunu de öncelikle bu düşünceden kurtulmam lazım banyoya gireceğim diye yapmamam lazım de.

Bir de taktik verip daha da yaz mıyım? Mesela bugün yatınca dua et Allah'a abdestli yat ve şunu düşün bir soru sorucam ona göre yazarım yaptıkan sonra pişman oluyor musun? Oluyorsan sıkıntı.

Oluyorum yapmadan önce bir şey olmaz diyorum ama yaptıktan sonra daha da kötü oluyorum.

Hocam uğraş ya başka şeylerle uğraş. O konuyla ilgili bağlantılı şeyleri hayatından atmaya bak. Aklına hiç getirme. Belki şunu söleyim sana bir şey olur. GUSÜL mü yetişmiyor. Şöyle yap banyodan banyoya. Azaltırsın ve düzenli olur belki senin adına diyorum tavsiye. Haftada banyo günü belirle 3 gün 2 gün neyse temizliğine göre. Onun harici ne banyo yapıp uğraşcam dersin ve onu da yapmazsın banyo yapmamak için. Hep müzik dinle. Boş kalma uğraş yani :D Aç FL STUDIO'yu rastgele melodiler yap zevkine göre :) Video izle, dersin varsa ders yap. Bisiklet sür. Çok şey var . Allah kolaylık versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı