Mastürbasyon isteği nasıl giderilir?

Kendi ortalamanı bulman gerekiyor. Bu durum seni rahatsız etmeye başladığına göre kontrol edemiyorsun. Bunun neden olduğunu sen bilebilirsin. Dopaminin sahte başarı hissi verdiği söyleniyor. Yani hiçbir şey yapmadan bir şeyler başarmışsın hissi yaratıyor bu da seni daha tembel yapmaya itebilir. Kendine hedefler belirle onlar üzerinde çalış. Boşluğun etkisi var. Ancak psikoloji de etkileyebilir.

Biraz disipline etmeye çalış. Sonuçta yaptıkça yapası gelinen bir durum. Varsa bilgisayarında fotoğraflar videolar hepsini silmekle başlayabilirsin. Yani kolay ulaşmayı engellemeye çalış.

Bir de fazla zaman ayırmamaya çalış. Daha kısa tutmaya çalış. Kafanı dağıtacak şeyler de yapabilirsin tabi. Aklına gelse bile hemen yapmak zorunda değilsin.

Öncelikle 16 yaşındayım, haftada 3 - 4 defa mast. Yaparım, benim için çok sıkıntı olmaya başladı bu durum, ne zaman canım sıkılsa, yalnız kalsam vb. elim hep malum yere dokunuyor ve acayip zorluyor beni tutsam bile, ne yapabilirim? Bunun çözümü var mı?
Bak şöyle söyliyim sana,ben 13-14 yaşlarımdan itibaren ara sıra mastürbasyon yaparım bazen abartırım günde birkaç posta olur bazen bırakırım vs ama 16 17 18 yaşlarında baya abarttım alet kopacak yani,neyse bu kadar çok yapınca kendimde birşeyler farkettim,beynim uyuşuk gibiydi sorulanlara,direkt cevap veremiyorum,baya zararı olduğunu hissetim yani.Sonra instagramda bir video gördüm zararlarından filan bahsediyordu bütün belirtileri kendimde görünce dedim bu böyle olmaz.2 ay komple bıraktım.Zeki biriydim ama kafam zehir gibi oldu yani resmen kafamı uyuşturuyormuşum.Hayat enerjim arttı.Şuan kanın hızlı akıyor ama 18 yaşlarında erkek olduğunu hissedeceksin hormonlar tavan yapıyor cinsel isteğin daha da artıyor.Sana tavsiyem zararlarını araştır,ben sana bırak deyince bırakmassın ama zararlarını öğrenirsen o zaman bırakırsın diye düşünüyorum.

Bak şöyle söyliyim sana,ben 13-14 yaşlarımdan itibaren ara sıra mastürbasyon yaparım bazen abartırım günde birkaç posta olur bazen bırakırım vs ama 16 17 18 yaşlarında baya abarttım alet kopacak yani,neyse bu kadar çok yapınca kendimde birşeyler farkettim,beynim uyuşuk gibiydi sorulanlara,direkt cevap veremiyorum,baya zararı olduğunu hissetim yani.Sonra instagramda bir video gördüm zararlarından filan bahsediyordu bütün belirtileri kendimde görünce dedim bu böyle olmaz.2 ay komple bıraktım.Zeki biriydim ama kafam zehir gibi oldu yani resmen kafamı uyuşturuyormuşum.Hayat enerjim arttı.Şuan kanın hızlı akıyor ama 18 yaşlarında erkek olduğunu hissedeceksin hormonlar tavan yapıyor cinsel isteğin daha da artıyor.Sana tavsiyem zararlarını araştır,ben sana bırak deyince bırakmassın ama zararlarını öğrenirsen o zaman bırakırsın diye düşünüyorum.
18 yaşındayken bende de aynı belirtiler olmuştu. Mastürbasyonun cılkını çıkarmıştım, sonra aşırı unutkanlık, odak sorunu falan ortaya çıktı. Bir kaç hafta nofap yaptım ve belirtileri azaldı. Bu mastürbasyon baştan aşağı saçmalık. Zaten yaptığımız sırada beynimizi kandırıp, beyne sahte ve anlık mutluluk yaşatıyoruz. Gerçek hayata döndüğümüzde de sorumluluklarımız yerine daha çok keyif veren alışkanlıkları yapmayı tercih ediyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı